Sony GT200es oto teybi Yardım..?

arkadaşlar başlıkta olduğu gibi sony gt200es oto teybim var.Ses kademesi 34 e kadar ben sesi 20 den üstüne çıkarttığımda cd çalar teybim direk kendini kapatıp açıyor ses kısıkken bi problem yok ama volume 20 yi geçinde kapanıp açılıyor.Sizce nedeni ne olabilir acil cevap verirseniz sewinirim

sn.ordulukaplan

sorununuz teyin beslmesinde siz 34 volume kadar yükseldiğinizde teypinizin akımı artıyor ve besleme yeterli olmadığı için koruma girip resetliyo çözümü ise ya beslmeyi düzelticeksiniz ( akü-alternatör ) yada besleme kablolarını kontrol ediceksiniz ( ayını sorun bende de vardı bir kaç ölçümden sonra teypin kablolarını değiştirdim anfi ve teype ayrı akü taktım ) alternatörün beslemesi yetmeyede bilir iyi bir oto elektrikcisine baktırırsanız iyi olur

sn.korkmaz_design ilginizden dolayı teşekkür ediyorum.En yakın zamanda oto tesisatı çeken iyi biyere gidiceğim.

önce işi iyi bilen birine gösterin dediğim arıza o olmaya bilirde elinizde olanak var teyp söküp tek hat oluşturun teypi deneyin belki arıza teypde de olabilir direk masfara girmeyin elektrikden anlarsanız ( bilmiyorsanız hiç denemeyin arabaya zarar verebilirsiniz ) teyp arabada bağlıyken akım ölçümleri ve voltaj ölçümleri yapıp da deneye bilirsiniz ama dediğim gibi araba çalışırken yapılacağı için bilmiyorsanız hiç denemeyin

Elektrik hakkında bilgim var.O zaman teybi evde oto adaptörüyle çalıştırıp deniyim evde teybe göre 4 tanede kolon var hepsini bağlarım sesi açıyım ses teyp kapanıp açılmazsa demek dediğiniz gibi arabanın kablo ve enerji aksamını elden geçirmek gerek.İlginiz için tekrar teşekkür ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri