SolidWorks Assembly + Siemens PLC Simulasyon

Arkadaşlar,

SolidWorks'te oluşturduğum bir assembly'yi Siemens Simatic Manager Step7'de oluşturduğum PLC programı ile doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edebileceğim bir simulasyon programı aramaktayım. Visual Components, Mechatronics Concept Desingner ve V-Meca programları dışında önerebileceğiniz bir program var mı?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba İsmail bey, ben sizin dediğiniz 3 programıda daha önce duymamıştım. Ama benim bildiğim ve konusunda uzman ve hatta rakipsiz olan program NX yani Unigraphics programı. Siemens'in bünyesinde olan bir program tamamen ve kabiliyetini anlatmakla bitiremeyiz. Türkiyede hakkı ile programı kullanabilen 2 yada 3 kişi vardır ve tasarım saat işçiliği 1000 Euro nun altında değildir.

Agam sizin memlakat ne yannı düşüyo ?
Gelelimde 1000 yurocukları desteleyelim. :rolleyes:

Nx i biliyorsun ama Mechatronics Concept Designer i bilmiyorsun ?

----

Solidworks electrical de plc sim olmuyor mu ?

Merhaba İsmail bey, ben sizin dediğiniz 3 programıda daha önce duymamıştım. Ama benim bildiğim ve konusunda uzman ve hatta rakipsiz olan program NX yani Unigraphics programı. Siemens'in bünyesinde olan bir program tamamen ve kabiliyetini anlatmakla bitiremeyiz. Türkiyede hakkı ile programı kullanabilen 2 yada 3 kişi vardır ve tasarım saat işçiliği 1000 Euro nun altında değildir.
Teşekkür ederim Burak Bey.

Agam sizin memlakat ne yannı düşüyo ?
Gelelimde 1000 yurocukları desteleyelim. :rolleyes:

Nx i biliyorsun ama Mechatronics Concept Designer i bilmiyorsun ?

----

Solidworks electrical de plc sim olmuyor mu ?

Kazım Bey,
Simatic Manager Step 7 de yazmış olduğım program var. Çok da bilmiyorum ama Solidworks elektrical ile Siemens Simatic Manager arasında bir bağlantı yokmuş gibi gördüm.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri