Solid State Röle teknik bilgi lazım

Arkadaşlar bu yarı iletken rölelerin hem açık hem kapalı kontaklı olanları yokmu. yukarıda arkadaş açık kontağına röle bağla demiş. Ancak anahtarlama yapacağım yük kritik açmada kapamada hızlı olması gerekir. zaten solid röleyide bundan dolayı kullanıyoruz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sağlamlık kontrolünü en doğru şekilde nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Trifaze vinç caraskal lift ekipmanlarında nasıl bir sorunla karşılaşabilirim. Trifaze kontaktör görevi yapıyorsa gayet kullanışlı olmalı?

Benim 42V 2.8A lik bir Dc motorum var..DC motorun hızın kontrol edebilmem için motora 5-6 Volt ile 40V arası bir voltaj göndermem gerekiyor.. Dc motorun hızını kontrol edebilmek için 1 adet SSR aldım ama SSRnin dimmer kısmı Omaj ile çalışıyor..Yani benim potans bağlamam gerekiyor...
Sistemimde plc olduğu için 4-20 ma yada 0-10V ile tetikleyebileceğim SSR arıyorum..Bir kaç markaya baktım ama örneğin çıkış gerilimine 90-280V diyor...
Benim voltajım 90nın altında olduğu için geçirmez mi ??? Ya da ne yapmalıyım...AC DC kısmına çok takılmıyorum.Doğrultucu bağlarım...

bu arada sunu belirtmek isterim kullanımda seçilen ssr ortam sıcaklıgında çok etkilenir.bu nedenle gerek duyulan noktada iyi bir sogutma uygulamak gerekir . ssr ler ancak belirli bir ısı düzeyinde üzerlerinde yazılı olan akımı geçirirler.örnek olarak 40 amper ssr ile 90 amper bir ssr üzerinden ortam sıcaklıgı 30 dereceden yüksekse yaklasık 25 amper amper geçer kısaca sogutma iyi olmalı.yine deginmek istedigim bir nokta hızlı sigorta ile ilgili genelde varistör kullanmanızı öneririm saygılar. no:yanlısım varsa aydınlatırsanız sevinirim

Yanlışım yoksa varistör aşırı akıma değil aşırı gerilime karşı kullanılan bir elemandır.

Pwm degil bu yaptigim oyle dusunuyorum... bu mantikla cozebilecegimi dusunuyorum...

o voltajlarda ssr bulamazsınız kanaatimce.

0-10 voltu 0-24 volta cwvirebilecegim bir converter var mi bildiginiz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri