Softstart kullanımı hakkında.

delta bağlantı nedir duydum ama nedir bilmiyorum

kabaca
938622710_870.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Oto trafo ,sulu ( veya katı ) direnç, tek faza direnç bağlanarak olabilir.Ancak,40 amperin,özel arayış içerisine girmeyi gerektirecek bir akım olduğunu sanmıyorum.Ben,düşük güçlü soft star-
terli bir çözümü uygulamazdım.
SİZ NE ÖNERİRSİNİZ NASIL YOL VEREYİM

Ben böyle bir riske girmezdim.Dirençli/by-
paslı ucuza gelebilir.Gerilimi düşürdüğünüz-
de,motoru kaldıramamak gibi bir sorunlada
karşılaşabilirsiniz !

Son düzenleme:
Anlık demerajı çok kısa sürüyor 40 amperde çalışıyor boşta
demerajı hesabıma göre 150 amper civarı
Burada seçeceğiniz soft starter önemli. Kalkıştan sonra kaç saniye boyunca, kaç ampere dayanıklı ona bakmak gerekir. Tam yol aldıktan sonra 40 amper seviyelerine düşeceği için sorun olmayacaktır.

Edit: Önceki mesajınızda göndermiş olduğunuz bağlantı şeması uygundur. Fakat alacağınız soft starteri, dahili baypass kontaklı tercih ederseniz bu bağlantıya ihtiyacınız kalmayacaktır.

Ben böyle bir riske girmezdim.Dirençli/by-
paslı ucuza gelebilir.Gerilimi düşürdüğünüz-
de,motoru kaldıramamak gibi bir sorunlada
karşılaşabilirsiniz !
Motor40 amperi makinaya bağlı iken boşta çalışırken çekiyor makinayı yüklemeye başladığımda 90 amper çivarına çıkıyor sürekli 40 amper değil bunu tekrar hatırlatayım
makinaya şuan direk yol verdiğimde rahat kalkınıyor ama yinede anlık demarajından dolayı motora yüklenmek istemiyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri