Softstarlı motor yıldız üçgen yolvermede yanıyor

Var ve dikkatlice motorun etiket akımına göre ayarladım.
Motorun etıkkıet akımına göre derken, yıldız üçgen devre olduguna göre, etıket akımı X0.58= termık röle akımımı, yoksa dırekt etıket akımımı dıyorsunuz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sarıma gönderdiğinizde, sizde gitseydiniz veya sorsaydınız. Motorun yanım şekli neden yandığığ hususnda bilgi verir. Bir sargı sağlam, iki sargı yanıksa iki faza kalmış , üz fazda yanıksa, sogutulamadıgından, veya uzun süre "yıldızda" çalışmakdan yanmısdır, bu durumda termik röle görev görmez.Sragılar arasına PTC/NTC türü ısı ölçerler yerleştirilir.
Termik konusundaki tespitiniz doğru ; resmen afaki konuşmuşum bu mevzuda.Biraz hesap kitap yaptım . Eski bilgilerimi tazeledim. Termik ayarı normal olarak yıldız çalışmadan üç katı fazla akım çekilen üçgen çalışma durumuna göre hesaplanmış ve ayarlanmış durumdadır ( Genel olarak ( Ith = ( Ih=In)*0,58 ) . Bu durumda termik olaya sadece seyirci durumda kalır . Motor da kebap olur ....

Son düzenleme:
motorun etiket değerine dikkat edin ucgende 240 volt olabilir yıldızda 380 volt olabilir
bu şekilde bir motor bende de var 3*380 yıldız diyor

Sarıma gönderdiğinizde, sizde gitseydiniz veya sorsaydınız. Motorun yanım şekli neden yandığığ hususnda bilgi verir. Bir sargı sağlam, iki sargı yanıksa iki faza kalmış , üz fazda yanıksa, sogutulamadıgından, veya uzun süre "yıldızda" çalışmakdan yanmısdır, bu durumda termik röle görev görmez.Sragılar arasına PTC/NTC türü ısı ölçerler yerleştirilir.
Sayın zeybek motor sargıları komple yanmış. Bende bir zamanlar bobinajcılık yaptım. Kendimde inceledim yanık motoru. Sıcaklık sensörü ilave etmek iyi fikir

Termik konusundaki tespitiniz doğru ; resmen afaki konuşmuşum bu mevzuda.Biraz hesap kitap yaptım . Eski bilgilerimi tazeledim. Termik ayarı normal olarak yıldız çalışmadan üç katı fazla akım çekilen üçgen çalışma durumuna göre hesaplanmış ve ayarlanmış durumdadır ( Genel olarak ( Ith = ( Ih=In)*0,58 ) . Bu durumda termik olaya sadece seyirci durumda kalır . Motor da kebap olur ....
Termik, güç devresinin giriş kısmında ve sadece üçgen akımına ayarlı.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri