Soft Starter Nedir?

bız fabrıkada kullanıyoruz cok guzel bır alet nadır arıza yasıyoruz o da en fazla yanıyor kullanmanızı tavsiye ederım
:) Daha ne olabilirdiki?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba softstarter ile marş motoru kontrol edebilir miyiz ?

Merhabalar soft starter ile dalgıç pompa çalıştırmayı düşünüyorum ama dalgıç pompa için uygun olur mu olmaz mı sormak istedim şu an 15 kw lık yıldız üçgen ile çalışıyor

Merhaba arkadaşlar
0.37 kw 1400 devir redüktörlü bir motorumuz var kalkışlarda silkeliyor devrini daha fazla düşüremiyoruz.kalkışlarda yumuşak kalkması için soft starter kullanmak istiyoruz fakat ileri geri kısa aralıklarla çalışacak bunu soft starterla yapabilirmiyiz.daha önce hız kontrol kullanıyorduk fakat ortam nemli olduğu için çabuk bozuluyorlar gerilim düşümündende etkileniyorlar.yardımcı olursanız sevinirim.
teşekkürler
Yapabilirsin. Softstarterden önce iki tane uygun güçte ileri ve geri için kontaktör bağlayıp,kumanda devresine ileri ve geri için iki buton ve ortak stop koymalısınız.Kontaktörlerin güç çıkışları softstarterin güç giriş klemensine paralel bağlanacak,fakat kontaktörlerin biri diğerinden faz çıkışı farklı olacakÖrneğin ileri kontaktör çıkışının softstartere girişi R-S-T olup,Geri kontaktör çıkışının softstartere girişi R-T-S veya S-T-R veya T-S-R olacak.

Hayırlı geceler arkadaşlar abiler bana abb ptsx serisi softstarter in pdf lazım bide bilmem gereken ince ayrıntılar varmı

Arkadaşlar merhaba aitstart 22 soft starter var buna bağlı bir tane de pompa çalıştırıyorum sorum şu ben otomatik de bu pompanın aniden durduğunu gördüm Scada dan takibi yapiliyor local start sekilinde calistirdim yine pompa aniden duruyor ama arızaya falan geçmiyor ben yeniden start verene kadar bekliyor.Benim merak ettiğim şu bu aitstart 22 durma ayarlaması varmi bunu nereden gorebiliriz

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri