Soft Starter Nedir?

frekansı degiştirerek yol verme şekli encoderlarla (sürücülerle) yapılır

teşekkür ederim çok yardımcı oldu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
"Yumuşak yol vermede akım sınırlama" benim tek bildiğim buydu ama bu bilgiler çok güzel vede çok yararlı hepinize çok teşekkür ediyorum arkadaşlar.

biri motora adı üstünde yumuşak kalkış tristörlerle yol verilir .diğeri frekans kontrolü ile yük altında veya yüke bağlı olarak devriyle oynayabilirsiniz ikisinin ortak özelliği devre elemanlarının daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktır...

37 kw motorlu kırma makinasına kullanmayı düşünüyorum ancak değişken yüklenmeler olacak bu konuda neler düşünüyorsunuz

Konu hakkında bir şey sormak istiyorum. Tek fazlı DC 200W motoruma soft start uygulamak için motor sürücümün programına PWM değerini uzun aralıklarla arttırmayı programlasam amacıma ulaşır mıyım?

Arkadaşlar çok acil bi sorum olcak yardım ederseniz çok sevinirim yıldız üçgen çalışan bir motoru nasıl soft startere çeviririm ama bana çok açıklamalı bir cevap şazım çünkü bu konuda çok zayıfım hangi ucu çıkartıp nereye takacağıma kadar yardımcı olursanız çok sevinirim ama çok acil cevap lazım

Arkadaşlar çok acil bi sorum olcak yardım ederseniz çok sevinirim yıldız üçgen çalışan bir motoru nasıl soft startere çeviririm ama bana çok açıklamalı bir cevap şazım çünkü bu konuda çok zayıfım hangi ucu çıkartıp nereye takacağıma kadar yardımcı olursanız çok sevinirim ama çok acil cevap lazım
Motoru direk üçgen bağlıyorsun softstarter'ı da motora seri motordan önce bağlıyorsun.

Nasıl yani anlayamadım zaten panoda bir yıldız üçgen var motor onunla çalışıyor ben onu iptal edip soft starter i bağlıyacağım bütün kontakları iptalmi edeceğiz yoksa kontaktör üzerindenmi soft starter bağlanacak

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    95.2 KB · Görüntüleme: 165
Yıldız üçgen kontaktörleri tamamen iptal edipmi bağlayacağız yoksa hangi kontaktörü bağlıyacağız

- - - Updated - - -

Nasıl yani anlayamadım zaten panoda bir yıldız üçgen var motor onunla çalışıyor ben onu iptal edip soft starter i bağlıyacağım bütün kontakları iptalmi edeceğiz yoksa kontaktör üzerindenmi soft starter bağlanacak
bu benim kontaktörlerimin bağlı olduğu yıldız üçgen burada be gibi değişiklik yapacağım

Yıldız kontaktörünü iptal et diğer kontaktörlerin çekili olsun hatta kontaktör kullanmasan da olur softstarter halleder o kısmı.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri