Smps kaynak makinesi devre şeması

mtemel20

Üye
Arkadaşlar inrenette aradım aradım bulamadım elinizde bu trafosuz kaynak makinası devre şeması varmı.

Trafosuz kaynak makinası olacağı pek mümkün gözükmüyor.Kaynak yapmak için 100 Amper civarında bir akım gerektiği için trafosuz olamayacağı gibi.Yanlış bir şeyi arıyor olmayasınız.Kolay gelsin.

Umarım işine yarar.
Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• fiks.gif
    fiks.gif
    23.5 KB · Görüntüleme: 103
usta şemalar için teşekkürler ama 1. Blok devre ile 2. şema arasındaki ilişki nedir?

Aralarında ilişki yoktur. Birincisini sadece çalışma sistemini anlamakta yardımcı olabilir die ekledim.

ondan ziyade

1. kaynak makinası
2. 12v dc den 220v ac inverter onu kastetmiştim.

yani yararlanılabilinir amaçlımı?

üstadım eline koluna sağlık tamamıyla herşey içerisinde belirtilmiş. biraz bilgin varsa devre hakkında açıklama yapabilirmisin. ben ona bakıyorum o bana bakıyor sanki 12 voltu 220 volta yükselten bir invertör gibi gözüküyor. eğer ki öyleyse benim istediğim bu değil bildiğiniz bu hani çantta tipi swich mondla yapılmış kaynak makineleri var ya onların devresi lazım bana. bide amatör usta zaten bu şekilde bir kaynak makinesi var ben sadece devre şemasını bulamıyorum.

üstat bu konuyu okuyunca kafama takıldı bende baya aradım ama sadece ürün tanıtımları var. ne yazıkki şemaya benzer bişey çıkmadı karşıma.

tamirat için mi yoksa imalat içinmi düşünüyordun?

imalatını bi deneyeyim diyorum kendimce sonuçta altı üstü kapalı bir elektronik devre aklımdan bi tasarım geçiyor fakat yap boz işi maliyetli olduğu için uğraşmak isteiyorum varsa hazır devre daha iyyi olacak diye düşünüyorum.

hocam bende böyle bir devre arıyordum ama rusca galiba bazı ifadeleri anlayamadım
en azından ingilizce olsaydı çok iyi olurdu teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri