Sizce bunu takan ne iş yapıyor olabilir

bu klimayı asan arkadaş bence

• Kullanılan toplam oy
    131
  • Anket kapatılmış .
sn alfa rigel

olay şekilcilik değil. ilk önce, ters takılan ünitenin selpantini güneş ışığına maruz kalmaktadır ve verim kaybı olur.
ikinci oalrak fan selpantin üzerinden havayı emip, duvara doğru püskürtecek, bu durumda duvara çarpan hava geri fana dönüp hava girdapları oluşturup gene verim kaybına sebep olacak.

Her şeyin mantıklı bir sebebi var.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
amuda kalkarak araba kullanılmaz ama ters takılan dış ünite çalışır. doğru örnek vermekde akıl işi tabi :)
pencere tipi klimaların serpantini dışarıdadır güneşe bakar ama çok güzel çalışırlar. split klimanın serpantini doğru tarafta olsa bile ünitenin üstüne güneş vurduğu zaman verim kaybı olur.

hava girdabı türbülans gibi aerodinamik konular ileri teknik gerektiren incelemelerle tesbit edilebilir. fan duvara yakın diye girdap oluşur hava fana geri çarpar diyemeyiz. zaten bu klimanın sahibi cihazın düzgün çalıştığını sorun olmadığını söylemiş. güneşten dolayı oluşan kayıplar her klimanın her şartta her montaj şeklinde kaçınılmaz sorunudur zaten.

bu montaj şeklini savunmuyorum ben. doğru bi montaj değil bu ama görünüşe göre şartların zorluğundan dolayı pratik olmak adına bu şekilde takılmış, elbette yanlış bi montaj ama foruma başlık açıp anket yapıp alay edip gülünecek kadar büyük bi montaj hatası yok ortada. onun yerine iç ve dış ünite aynı oda içinde kurulmuş olan resim tam bi sanat eseri :) o örnek verilebilirdi anket için.

Çalışmaz diye bir şey yok, ancak verim kaybı olacağı kesin..

Ayrıca iç ve dış üniteyi aynı odaya takan arkadaşa bence madalya vemek gerekir, bizi bu kadar güldürdüğü için...

amuda kalkarak araba kullanılmaz ama ters takılan dış ünite çalışır. doğru örnek vermekde akıl işi tabi :)
pencere tipi klimaların serpantini dışarıdadır güneşe bakar ama çok güzel çalışırlar. split klimanın serpantini doğru tarafta olsa bile ünitenin üstüne güneş vurduğu zaman verim kaybı olur.

hava girdabı türbülans gibi aerodinamik konular ileri teknik gerektiren incelemelerle tesbit edilebilir. fan duvara yakın diye girdap oluşur hava fana geri çarpar diyemeyiz. zaten bu klimanın sahibi cihazın düzgün çalıştığını sorun olmadığını söylemiş. güneşten dolayı oluşan kayıplar her klimanın her şartta her montaj şeklinde kaçınılmaz sorunudur zaten.

bu montaj şeklini savunmuyorum ben. doğru bi montaj değil bu ama görünüşe göre şartların zorluğundan dolayı pratik olmak adına bu şekilde takılmış, elbette yanlış bi montaj ama foruma başlık açıp anket yapıp alay edip gülünecek kadar büyük bi montaj hatası yok ortada. onun yerine iç ve dış ünite aynı oda içinde kurulmuş olan resim tam bi sanat eseri :) o örnek verilebilirdi anket için.

sevgili dostum...
öncelikle yeni üye olduğundan kimsin ne iş yaparsın gibi bizim için muamma olan konuları bir kenera bırakıp yazdıklarından bu mesleği icra eden bir kişi olarak kabul ederek cevaplandırıyorum yazdıklarına nacizane.....
bu mesleği profilindeki yaşınız kadar emek vermiş biri olarak öncelikle konuyu açmamın neden ilgili kişi ile alay etmek değil.... kıyısından köşesinden bu mesleğe soyunanları...asıl mesleği başka olupta sırf para için sezonluk mesleğe atlayanları vurgulamak.. usta ile 1 sene çalışıp kendini usta sananları ortaya koymak ve gelecek neslin belkide bu konu ile neler yapılmaması gerektiğini düşündürmek belkide biraz araştırmalarını sağlamaktı ......
daha memlekette tek tük klima var iken peb-ncere tipi klima üreten ilk beyaz eşya servisliğiniyaparken bize öğretilen destur şu idi.. ya bir işi tam olarak layıkı yapılması gereken desturlar ile yap yada hiç elini sürme.. tüm klima üreticileri klimanın hava çıkışının ön tarafta olduğunu en az 1 metre kadar boşuk olmasını arka tarafta en az 40 50 cm hava girişi olması gerektiğini prospektüslerinde yazarlar....yazmaklada kalmaz servislerinede bu şekilde taktırırlar.. aksi şekilde yapılan her montaj yanlış kabul edilir...şartlar ne olursa olsun pratiklik adına yapılan bu montaj şekli sağdan sola yukarıdan aşağıya yanlıştır....burada verilmek istenilen mesajı zannediyorum bu mesleği yapmayan birisi olduğunuzdan yanlış anlamış bu anlamda da yanlış fikirler beyan etmişssiniz diye düşünüyorum....
sevgiler saygılar
hakan
not:

montajı yapan bütün büyüüük ustacıklara tebrikler bizlere bu kadar eğlendirdikleri için;usta ileustacık farkınıda göz önüne serdikleri içinde paylaşımcı arkadaşların emeklerine sağlık.

Bence resimlerdeki garip montajları yapanların büyük kısmı usta klimacıdır. Bu ustaların tek eksiği Allah korkusu olduğu için,günü kurtarıyım diye bu tip montajlar yapıyorlar. Bilmediklerinden veya yapamakları için değil.

Yannız iç üniteyle, dış üniteyi aynı odaya takan adam daha klimanın çalışma mantığını bilmeyen, klimanın aslında bir ısı pompası olduğunu dahi anlayamamış, kesinlikle bu işi hiç bilmeyen birsidir..Yada gırgır olsun diye böyle bir montaj yapmıştır. Benim merak ettiğim; şimdi bu klimayı kullanan odanın soğuyacağı yerde yavaşda olasa ısındığını fark etmemişmi ve bu şekilde ne kadar kullanmış..

Merhabalar arkadaşlar,
şu ürünlerini beğenmediğimiz uzak doğulular kadar olamadık.adamlar yaptıkları 1 liralık ürüne bile gereken özeni gösteriyorlar.bizlerse hala o 1 liranın 50 kuruşunu nasıl çalarız onun hesabını yapıyoruz.hele hele işletmelerin satın alma depertmanları tam bir kaypak kişilerden oluşmuş durumda bizleri birbirimize düşürüp sözde rekabetle ucuz ürün ucuz işçilik peşindeler.ancak karşılığında aldıklarının kalitesine baktıkları yok.son dönemde yaşadıklarım sonun da haksız kazanca ne kadar karşıysam haksız rekabetede o kadar karşı olmamaız gerektiğini gösterdi.yıllardır bas bas bağırıyoruz bir işi eğitimini almamış kişiler yapmasın yaptırılmasın.araç kullanmaya ehliyet isteyen merciler hayati bir konu olan bu tip işler için neden bunları göz ardı ediyor? soğutmanın hayati tarafı nedir diye soranlar olabilir.. kimse kusura bakmasın ama bu kişiler hakikaten boş yaşamış insanlardır bence(şahsi fikrim).aldığımız mesleki eğitim ve mesleki terbiye sayesinde burada Hakan abi ve onun gibi bir kaç arkadaşımın dışında hiç bir arkadaşımızda görülmüyor.forumun maksadını aşan yazışmalarda üzücü durumlara gidiyor.bildiğim kadarıyla burayı omuz omuza verip verimli sonuçlara ulaşmak maksadıyla kullanmak maksatlı işgal ediyoruz.yoksa yapıcı eleştirileri ti 'ye almak değil amaç.hatasızlık yaradana mahsustur.fakat hatanın neresinden dönülürsede kardır hepimiz için..umuyorum yazılanları çizilenleri yada örnekleri ziyaretçilerimiz ve bizler almamız gerektiği gibi alır ve haddimizi aşmayacak şekilde yorumlarız akabinde de faydalanırız.

iyi çalışmalar
saygılarımla

SOLDAKİ KLİMA VINLIYOR ARKADAŞLAR ..yorumlarınızı bekliyorum....:cool:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri