Site güvenlik kamerası sistemi?

ermanas

Üye
Merhabalar.
Güvenlik kameraları işinde yeni olduğum söylenebilir. daha önce iki farklı firmaya bina içi sistemler kurdum ve çalıştırdım, kısacası ürün ve sistem bilgim yeterli diyebilirim. ancak daha önce hiç açık alanda kamera kurulmu yapmadım. bir villa sitesine kuracağım sistem hakkında teklif vermem gerekli. villa sitesi yaklaşık 2-3 dönüm üzerine kurulu ve ilk tespitimde 14 kamera noktası belirledim diyebilirim. tabiki bu sayılar değişebilir ama toplam kamera sayısı bu civarda olacak.
bunun gibi açık alan site güvenlik kameralarında, kablolama ve kamera montajlarında önemli hususlar nelerdir, kayıt ve yayınlama gibi konularda dikkat etmem konular nelerdir, nasıl bir kayıt cihazı kullanmam uygun olur gibi sorularda bana yardımcı olabilicek arkadaşlar varsa çok memnun olurum..
ilginiz için şimdiden teşekkür

s.a.
öncelikle kullanacağın kablolar
görüntü aktarımı için = rg6u-6
enerji için = 2x1.5 ttr
şimdi kardeşim şöyle başlayalım
kamera başına 12v 1.5 amp adaptör gerekli ve bu adaptörleri kameraların muhafazalarının içine yerleştirmelisin yada kameraya en yakında yere buat koyarak adaptörü onun içine yerleştirebilirsin sakın ama sakın 12v enerjiyi sistemin merkezinden verme her kameraya 220v kablosu çek adaptörlerini kameraların mümkün olduğunca yakın yerlerine koymaya çalış.kablo çekerken ise kabloları sprial boru mümkünse çelik spiral kullan , 220v taşıyacağın kabloyu kameradan kameraya atlatarak tek kablo ile halledebilirsin her kameraya ayrı ayrı çekmene gerek yok, bu şartlara en uygun olarak dvr cihazı kullan çünkü tahminim mesafe uzak olacak 75hz ayar çıkışı olmasına dikkat et sinyalin zayıf geldiği yerde 75hz özelliğini kullanarak o kameradaki görüntü sayıflığını giderebilirsin ve mümkün ize blandajı kaliteli (bakır) rgu6 kablosu kullan.
Kolay gelsin

s.a thebilo .75 Hz den kastınız nedir.açıklarmısınız.

dvr larda genellikle yazılımında 75hz ayarı vardır kamera sinyalinin düşük geldiği yerde sinyali güçlendirir.monitörlerin arkasında swicth vardır.

sn thebilo vermiş olduğun bilgiler için teşekkür ederim..
peki kullanmamı tavsiye edebiliceğin dvr cihazı ve kamera modelleri nelerdir?
seçmem gereken kameraların ne gibi özelliklere sahip olması gerekir vs?

Bnce UNİTED marka dvr cihazı çok güzeldir kaliteli ve sağlıklıdır sorun çıkarmaz.Kameralara gelirsek özellikle cipseti sony olmalıdır.Çözünürlüğe bakılmalıdır.Kalite bakımından panasonic iyidir bence.ama biraz pahalıdır diğerlerine göre..

kamera olarak vitec 7500 serisi
dvr cihazı olarak geovision 4000 modelleri

CENK45 arkadaşım united dediğin markayı gördüm kullandım 1 yıl başımı ağrıttı, eğer profesyonel bi sistem istiyorsan yazığım markalara bak, ama yok ben amatörce merdiven altı firmalar gibi ürünler kullanırım diyorsan sana hayırlı işler.

s.a.
öncelikle kullanacağın kablolar
görüntü aktarımı için = rg6u-6
enerji için = 2x1.5 ttr
şimdi kardeşim şöyle başlayalım
kamera başına 12v 1.5 amp adaptör gerekli ve bu adaptörleri kameraların muhafazalarının içine yerleştirmelisin yada kameraya en yakında yere buat koyarak adaptörü onun içine yerleştirebilirsin sakın ama sakın 12v enerjiyi sistemin merkezinden verme her kameraya 220v kablosu çek adaptörlerini kameraların mümkün olduğunca yakın yerlerine koymaya çalış.kablo çekerken ise kabloları sprial boru mümkünse çelik spiral kullan , 220v taşıyacağın kabloyu kameradan kameraya atlatarak tek kablo ile halledebilirsin her kameraya ayrı ayrı çekmene gerek yok, bu şartlara en uygun olarak dvr cihazı kullan çünkü tahminim mesafe uzak olacak 75hz ayar çıkışı olmasına dikkat et sinyalin zayıf geldiği yerde 75hz özelliğini kullanarak o kameradaki görüntü sayıflığını giderebilirsin ve mümkün ize blandajı kaliteli (bakır) rgu6 kablosu kullan.
Kolay gelsin

her kamera için 12 V 1.5 A. lik güç kaynağı çok fazla değil mi:?
kameraların harcayacağı en fazla güç max 500 mA. olmalı diye biliyorum.
bence biraz abartılı kablo bilgileri vermişiniz.Bunun yerine cctv kamera kablosu kullanılsa kabloların dağılımından (RG6 ve 2*1.5 TTR) doğacak kaba görüntüyü engellemiş olursunuz.Yalnız cihaza en uzak kamera için RG6 kablo çekme konusuna katılıyorum.

kardeşim mesafeyi biliyormusun 2x1,5 ttrnin 10 metreden sonra 3-4 ohm direnç ortaya çıkarır, kamera sisteminde gücü hesaplarken mesafe ve kablo durumunuda gös önünde bulundur.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri