SIRALI Çalışan Motor Panosu

yasinozen

Üye
Arkadaşlar 2 adet dalgıça pano yapacağım. Ama Hidrofor Rölesi ile Çalıştırmak istiyorum. Amaç ise 1. motor çalısıp Durdugunda tekrardan aynı motorun çalışmaması ve 2. motorun çalışması. 1 - 2 -1-2 Gibi Bir Döngü Oluşturmak. Bu Pano Şeması Hakkında Yardımcı Olabilirmisiniz. Bütün Koruma Ekipmanları Da Olacak.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bunu kullanın, fiyatı 40 TL civarında....

Ekli dosyalar

• hidrofor_siralama.pdf
    65.9 KB · Görüntüleme: 63
Arkadaş, hazır röle tavsıye etmiş. Bu da, ben yaptım dıyebilmen için, iki motorlu sıralamalı devre.
Röle olarak, Entes veya başka markalarda bulunan, calısma ve durma zamanı ayrı ayrı ayarlanabılen flaşör röle kullanılmısdır.

Ekli dosyalar

• hidrofor_siralama.pdf
    65.9 KB · Görüntüleme: 36
Sayın Zeybek,

Sanırım yanlışlık yaptınız,

eklediğiniz dosya bahsettiğiniz flaşör röle değil.

Özür dılerım, yukarıdakı arkadaşın verdiği şema eklenmiş, buyrun benim çizdiğim..
Çizimde unutmuşum, anahtardan sonra, rölenin;"a ve b" uçlarına enerji vermek gerekir..

Ekli dosyalar

• SIRALAMALI HIDROFOR.pdf
    35.3 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular