sinamics g120 motor yakıyor olabilir mi?

mcgworkz

Üye
Arkadaşlar;

sinamics g120 15 kw sürücü ile 2 adet 3kw motor sürüyoruz.Motor-redüktör, dik açılı çelik besleme bandını tahrikliyor.Her iki motor için mkş kullanıyoruz.(6,5A)Sorun şu;

G640 parametresini ayarladığımız akım değerine ulaştığında motor hareket etmiyor,muhtemelen v/f veya vektör kontrolünde ve motorun frekansını kısıyor,ve motor devri düştüğünde motor fan devri de düştüğünden bir süre sonra kaçınılmaz son ve motor yanıyor.

p0290 (Power unit overload response / PU overld response)sürücününün güçünitesinin aşırı akıma vereceği tepki(p640a bağlı olarak).Bu parametre sanıyorum sürücünün güç ünitesini aşırı akımdan korumak için,motor pek umrunda değil)parametresinde bulunan

0: Reduce output current or output frequency
1: No reduction shutdown when overload threshold is reached (ben bunu seçtim)
2: Reduce I_output or f_output and f_pulse (not using I2t)
3: Reduce the pulse frequency (not using I2t) 12: I_output or f_output and automatic pulse frequency reduction
13: Automatic pulse frequency reduction

1 seçili olmasına ramen sürücü frekans kısmaya devam etmekte.Başka bir parametre ile ilintili olabilir ancak bulamıyorum.bunlara ek olarak;
P1300 PARAMETRESİ
0: U/f control with linear characteristic
1: U/f control with linear characteristic and FCC
2: U/f control with parabolic characteristic
3: U/f control with parameterizable characteristic
4: U/f control with linear characteristic and ECO
5: U/f control for drives requiring a precise freq. (e.g. textiles)
6: U/f control for drives requiring a precise frequency and FCC
7: U/f control for a parabolic characteristic and ECO
19: U/f control with independent voltage setpoint
20: Speed control (encoderless)
22: Torque control (encoderless)

Motora aşırı yük bindiğinde motorun hızını düşürmesini istemiyorum,sadece torkunu arttırabilirse belki işime yarayabilir(U).
Ama her ne olursa olsun frekans kısmaması gerek.
Başka bakmam gereken bir parametre var ise lütfen belirtiniz
Teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri