Sigortayı değiştirdim uyumlu sigorta taktım mı acaba

avni222

Üye
merhaba, şofbeni kapar kapamaz ışıklar gitti , baktım sigortanın bi kısmı kapkara yanmış.

yanan sigortayı kapatıncaevin bütün elektriğini kesiyodu evdeki ana sigorta bu heralde

sigorta alıp değiştirdim bişey olurmu doğru sigortaylamı değiştirdim acaba bi yardım edin acayip korkuyorum heryer yanmasın

pY0GzN.jpg

bu söktüğüm sigorta

taktığım yenisinde SİEMENS 5SQ21 , B32 , 230-400V yazıyor bişey olurmu bi söyleyin

Bu değiştirdiğim sigortanın altında başka sigortalarda var yanyana

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Olmaz birşey İnşaallah . Söktüğün ana sigorta 32 A. Sende iyi marka aynı kapasitede takmışsın

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Bu olurmu? şu olurmu? Bu sorular yanlış.Lütfen işi ehline bırakınız.Elektrik işinde yapacağınız hatadan geri dönüş yoktur.

Bu sigorta kalsın dimi eskisiyle aynı yani

Bence evdeki sigortaların yük dağılımına bakıp ana sigortayı ona göre seçmekte fayda var 32 değil 40 A amperde olabilir. Eğer ana sigortayı 32inin üstünde takarsanız. Şofbeni ayrımakta fayda var. Şofbenin sigortasını 32'lik başka bir sigorta yaparsanız rahat edersiniz.

Pazardan patates almıyorsun 2,5kg ver usta, abi 3kg 10TL, 3kg verem mi ? Yok böyle bir yaklaşım !
Sayacın bulunduğu yer, sayac sigorta amperajın, hepsi önemli. Sayaç sigortan 25A ise daire içi sigorta kutuna 32A ana sigorta takman mantıksızca bir eylem olur.
Arızalanan 32A sigortanın yerine aynı amperajda sağlamını takmak yapılan işlemini doğru olduğunu göstermez, zamanında işten anlamayan birisi o sigortayı takmış olabilir.

Bence evdeki sigortaların yük dağılımına bakıp ana sigortayı ona göre seçmekte fayda var 32 değil 40 A amperde olabilir. Eğer ana sigortayı 32inin üstünde takarsanız. Şofbeni ayrımakta fayda var. Şofbenin sigortasını 32'lik başka bir sigorta yaparsanız rahat edersiniz.

Yük dağılımına bakmak derken nasıl , diğer sigortaların amperajı 32 amperden küçük mü olmalı ,

Bu değiştirdiğimin haricinde 3 sigorta daha var yanyana ufak kablolarla birbirine bağlılar

SOLDAN SAĞA 1)monofaze sigorta C 40 < ---[turuncu ] , 2) c35 (25 A) , 3) C15 (10 A)

Sayaç üzende ise ; Bir fazlı iki telli : 220 volt : 0,25 - 5 (100)A 50 Hz yazıyo burda amper hangisi frekans hangisi karışık

Son düzenleme:
Şofbenden 2 saat önce çamaşır makinesi ve bilgisayar çalışlırken , bilgisayar kendiliğinden kapanmıştı

Sigorta kutusuna takacağın sigorta amperajı tabiiki diğer sigortalardan büyük olacak, sayaç sigortasından da küçük en kötü ihtimalle eşit olması gerekir.
Sen sayacın üzerini okuyorsun ben sana sayaç sigortasına bak dedim :)

Sigorta kutusuna takacağın sigorta amperajı tabiiki diğer sigortalardan büyük olacak, sayaç sigortasından da küçük en kötü ihtimalle eşit olması gerekir.
Sen sayacın üzerini okuyorsun ben sana sayaç sigortasına bak dedim :)

Sayaç sigortasını kapatınca sadece sayaç üzerindeki yazılar kaybolur değilmi , evin elektriğini kesmez ona göre bakacamda hangisi olduğunu anlamak için

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri