Sigorta panosunu değiştiriyorum 3 faz var ?

Sadece kar değişecek sigortalardan ikisini iptal ederseniz panoyu değiştirmeden sığar. 3 Fazı sigortalara dağıtırsanız tek faza yüklenmemiş olursunuz

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Artık mecburen yapacağım, al sana yeni masraf,
Sadece kar değişecek sigortalardan ikisini iptal ederseniz panoyu değiştirmeden sığar. 3 Fazı sigortalara dağıtırsanız tek faza yüklenmemiş olursunuz
Artık mecburen yapacağım, al sana yeni masraf, Dairede bu üç fazın mantığı nedir anlayamadım. İlk defa böyle birşey görüyorum bir evde. hayret

Yardımların için teşekkür ederim. Farkını öğrendim, tamamen tercih meselesiymiş. ( tek daire için ). ancak sonradan değiştirilemiyormuş, yani mecburen 3 faz kullanılması gerekiyormuş, zira saatin gücü 3 faza eşit bölünmüş. Tek faz kullanmak, hem yangın, hemde saatin arızalanması ihtimalini oluşturuyormuş. Saygılar.

Artık mecburen yapacağım, al sana yeni masraf,

Artık mecburen yapacağım, al sana yeni masraf, Dairede bu üç fazın mantığı nedir anlayamadım. İlk defa böyle birşey görüyorum bir evde. hayret

Bence 3 faz işine sevinmeniz gerekir. Şebekede 2 faz kesilse evinizde 1 faz olur karanlıkta kalmazsınız :) Bence güle oynaya takın KA Rölesini olsun bitsin. Kolay gelsin.

Dikkat edin KAR alırken açma limiti mutlaka 30ma olsun.
3 fazlı olanlarda daha yüksek limitli olanlar da var onlar insan için koruma yapmazlar.
Teşviklerinizle 3 fazlı KAR bağladım. Diğer sigorta kutusu kalitesizdi ve montajıda çok zordu. 12 li viko kutu aldım, çok kaliteliymiş. KAR'ı Viko 30mA aldım. Resim ekliyorum. Tekrar teşekkürler
LAj1Nb.jpg
VajvVV.jpg

Tebrik ederim.
Genelde yapılmaz ama ilgili birisiniz uygularsınız diye yazıyorum
KAKR 3 adet testi vardır.
  1. Mekanik Test / aylık yapılır / üstündeki test butonuna basarak kakr atıp atmadığı kontrol edilir. evdeki tüm eşyaların enerjisini keserek deneyiniz bir sakatlık oluşmasın.
  2. Time Test / Test cihazı ile yapılır / Senelik yapılır / Zamanında açıp açmadığını kontrol eder
  3. mA Test / Test Cihazı ile yapılır / Senelik yapılır / 30 mA kaç mA de açtığını gösterir. %10 dan yani 33 mA den fazla değerde açıyor ise uygun değildir.
Bir defaya mahsus yapın derim

İyi Günler

Tebrik ederim.
Genelde yapılmaz ama ilgili birisiniz uygularsınız diye yazıyorum
KAKR 3 adet testi vardır.
  1. Mekanik Test / aylık yapılır / üstündeki test butonuna basarak kakr atıp atmadığı kontrol edilir. evdeki tüm eşyaların enerjisini keserek deneyiniz bir sakatlık oluşmasın.
  2. Time Test / Test cihazı ile yapılır / Senelik yapılır / Zamanında açıp açmadığını kontrol eder
  3. mA Test / Test Cihazı ile yapılır / Senelik yapılır / 30 mA kaç mA de açtığını gösterir. %10 dan yani 33 mA den fazla değerde açıyor ise uygun değildir.
Bir defaya mahsus yapın derim

İyi Günler
Çok sağolun, teşekkür ederim. Elbetteki bir şeyi sadece takmak değil, çalışır olması daha önemlidir fakat bu test cihazını nerden alabilirim. Kullanması kolaymıdır. Pahalı bir cihazsa, bu testi yapacak elektriçi bulma ihtimalim 1000'de kaç ihtimal :D

Son düzenleme:
Çok sağolun, teşekkür ederim. Elbetteki bir şeyi sadece takmak değil, çalışır olması daha önemlidir fakat bu test cihazını nerden alabilirim. Kullanması kolaymıdır. Pahalı bir cihazsa, bu testi yapacak elektriçi bulma ihtimalim 1000'de kaç ihtimal
dışardan bu cihaz kiralanabilir
ancak günlük kirası bile 150 tl civarı.
böyle bir hizmeti dışardan almak yaklaşık 500 tl size mal olacaktır. kendiniz yapsanız da bu kadara mal olur. bir elektrik mühendisine başvursanız da.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri