Sigorta panosunu değiştiriyorum 3 faz var ?

mt8

Üye
Merhaba arkadaşlar, yeni aldığım evdeki sigortaları ve panosunu değiştiriyorum. 9 luk pano takıyorum. Fakat ilginç bir durumla karşılaştım. 3 faz giriyor. sigortalardan kabloları söktükten sonra 3 üde mavi renkli olan fazları tek tek ölçü aleti ile ölçtüğümde 220 olduklarını görüyorum ve kontrol kalemide yanıyor. Ben şimdi kaçık akım rölesi ( 30 mA ) de takıcaktım ama bu durumda ne yapmak gerekli, kaçak akım rölesinde tek faz girişi var. Ne tavsiye edersiniz. Acil cevabınızı bekliyorum, evde elektrik yok. Saygılar.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
1. Faz ölçümünü faz-faz arasımı, faz- nötr arasımı ölçdünüz.
2.Mevcut eskı sıstemde, bır fazlı kAR olduguna göre tek faz olarak Kullanılmışdır. Sizde, fazlardan birini nötr ıle KAR a girin. Ama, o eaz deiğiniz 3 iletken_nötr arasına, bir duya bağlıyacaganız watlı bir lamba ile kontrol edin. Herbirinde de yanıyorsa, birini kullanın, 2 sini izole edin.

merhaba, ölçümü faz nötr arası yaptım üçüde 210~220 gösteriyor. ampülü birazdan deneyeceğim. Apartman girişinde de benim dairerim olduğu bölümde 3 sigorta var. her faza bir sigorta koymuşlar.

1. Faz ölçümünü faz-faz arasımı, faz- nötr arasımı ölçdünüz.
2.Mevcut eskı sıstemde, bır fazlı kAR olduguna göre tek faz olarak Kullanılmışdır. Sizde, fazlardan birini nötr ıle KAR a girin. Ama, o eaz deiğiniz 3 iletken_nötr arasına, bir duya bağlıyacaganız watlı bir lamba ile kontrol edin. Herbirinde de yanıyorsa, birini kullanın, 2 sini izole edin.
Hocam üçüde ampülü yakıyor. şimdi ne yapmak gerekli acaba.

Bugün pazar üç fazlı kar bulamam diyorsan fazın birini kullan diğerlerini körle.
Ama tesisatın ve sayacın üç fazlı ise en doğrusu üç fazlı kar kullanmaktır
onlarında 30ma lik olanları var

Üç fazlı röle KAR bağla

elktsys.jpeg 20160424_131800.jpeg 20160424_182853.jpeg

Bağlantıları bitirdim. Fakat tek faz bağladım. Doğru mu yaptım bilmiyorum ( faz konusunda ). İlk çalıştırdığımda kaçık akım rölesi, bazı sigortalara güç verince devreyi açtı, bunun nedenide bazı prizlerdeki yanlış topraklama bağlantısı olduğunu fark ettim, şimdi onlarıda düzelttim, bir proplem yok gibi. Resimleride koydum. İncelemenizi rica edecektim. Saygılar.

Son düzenleme:
Bağlantı kolaydır faz ve nötr girecek ve çıkacak
Lakin tesisatınız 3 faz ise şiddetle 3 fazlı kar kullanmanızı öneririm

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri