Sigorta Kontrolü

keisaku

Üye
Merhaba, malum tatil zamanı geldi ve memlekete gitmem gerekiyor ancak bir konuda çok tedirginim. Geçen yaz yine memleketteyken elektrik kesintileri olmuş ve bunun sonucunda sigorta atmış ve buz dolabının içindekiler olduğu gibi erimiş. Bu yüzden geçen yaz değiştirmek zorunda kaldım. şimdilerde de elektrik kesintileri oluyor ancak sigorta atmıyor yani kronik bir sorun değil. Ancak ben evde yokken bunun atıp atmadığı nasıl kontrol edebilirim? bunun için İnternete bağlı çalışan bir şey var mı? Modemi açık bırakıp gitmeyi düşünüyorum ancak uzaktan bağlantı yapmak mümkün mü bilmiyorum onu da araştırıyorum farklı fikirleriniz varsa onları da paylaşabilirsiniz. şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

Merhaba, malum tatil zamanı geldi ve memlekete gitmem gerekiyor ancak bir konuda çok tedirginim. Geçen yaz yine memleketteyken elektrik kesintileri olmuş ve bunun sonucunda sigorta atmış ve buz dolabının içindekiler olduğu gibi erimiş. Bu yüzden geçen yaz değiştirmek zorunda kaldım. şimdilerde de elektrik kesintileri oluyor ancak sigorta atmıyor yani kronik bir sorun değil. Ancak ben evde yokken bunun atıp atmadığı nasıl kontrol edebilirim? bunun için İnternete bağlı çalışan bir şey var mı? Modemi açık bırakıp gitmeyi düşünüyorum ancak uzaktan bağlantı yapmak mümkün mü bilmiyorum onu da araştırıyorum farklı fikirleriniz varsa onları da paylaşabilirsiniz. şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

Çözüm çok, yalnız mevcut çözümlerim emniyetli olanları ekonomik değil. Hastalık için bozulmaması gereken tıbbi ilaç, yada masraf yapmaya değecek miktarda et ürünü vb. tutuyorsanız dolapta çözüm önerelim.

Saygılar.....

Audio akilli ev sistemlerini kullanabilirsiniz bu sorun ici ama ekonomik olamayabilir int izleme yapilabiliyor bazi buzdolabi modellerinde modem hatti var kontrol icin onuda kullanabilirsiniz ama fiyati yuksekttir

En ucuz gösterge; buz tutmuş cam bardağı buzlukta tutup üzerine sudan ağır batacak bir nesne veya metal para koymak, döndüğünde kontrol edersin,

Diğer yöntem web cam ile online yayın yapmak bunun için de elektrikli bir aleti çalışır bırakmalısın, gece lambası gibi ;).

En ucuz gösterge; buz tutmuş cam bardağı buzlukta tutup üzerine sudan ağır batacak bir nesne veya metal para koymak, döndüğünde kontrol edersin,

Diğer yöntem web cam ile online yayın yapmak bunun için de elektrikli bir aleti çalışır bırakmalısın, gece lambası gibi ;).

Para Çözümü çok Hoşuma gitti Sayın Bylent :)

Atan buzdolabının bağlı olduğu sigorta mi ana sigorta mi acaba?

Selam, sigortanın atık olup olmadığını, söz konusu sigortaya bağlı prize modem (internet) bağlatarak ve statik IP alarak akıllı telefonundan kontrol edebilirsin.

Son düzenleme:
Selam, sigortanın atık olup olmadığını söz konusu sigortaya bağlı prize modem (internet) bağlatarak ve statik IP alarak akıllı telefonundan kontrol edebilirsin.
Tam aynı şeyi söyleyecektim onun için sordum ana sigorta mi atıyor buzdolabinin sigortası mi diye:)))

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri