sifon ve voltaj dalgalanmaları

kafama takılan şu
1.notr ile su borusu bağlantısı ne demek şebekedeki dalgalanma ile ne alakası var
2.notr kablasu nu gidip su borusuna bağladımızı düşünelim SAYIN SPİRİTLESS su akışı ile elektrik akışı hızlanır yazmış bunun fiziksel olarak manası nedir yani siz boruda su değilde mesala daha y yoğun sıvı mesela yağ vb. akıtırsanız elektrik hızı(yani kablo içindeki elektronların akış hızı) dahadamı yavaş olacak....
bence suyu pompalayan bir motor vardır evde...su pompalanırken motor yüklenir ve çektiği akım artar böylece hattaki gerilim düşümü artar ve diğer çalışan yüklerin uç gerilimi azalır ve akkor flamalı lambanız loş yanar şifon dolduğundada bu durum ortadan kalkar.

bende frktsl katılıyorum sifon çekildiğinde bir yük meydana geliyorki oda gerilim düşümüne neden oluyor

dahi komşun evinin toprak hattını su borusuna bağlamış hidrofor motorunun da gövdeye kaçak durumu var yakında o motor yanabilir muhtemelen üst katındaki daire'de yapılmış bu su tesisatına toprak hattı muamelesi borular demir mi?

Abi ilk defa duyuyorum sifona basınca elektrik dalgalanması durumunu.

Bir koşu iki dakika senin alt dairenin sayaç çıkışından sigortalarını indir gel bir daha sifona bas bakalım ne olacak.

Sonucu merakla bekliyor olacağım.

Abi ilk defa duyuyorum sifona basınca elektrik dalgalanması durumunu.

Bir koşu iki dakika senin alt dairenin sayaç çıkışından sigortalarını indir gel bir daha sifona bas bakalım ne olacak.

Sonucu merakla bekliyor olacağım.
Konu hortlatılmış ne 2 dk sı :D.

Valla hiç farketmemisim aslında konfikerbelasinin mesajlarına dikkat ederdim bu konuya odaklaninca onun hortlattigini farketmemisim. Nasıl yapıyor nerden buluyor neden sürekli geçmiş konuları hortlatiyor bilmiyorum. Cevap bekleyen o kadar güncel konu varken.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri