Siemens Tv problemi

Merhabalar benim Siemens tvimde ilk aldığımdan beri görüntüde bir yeşillik vardı bir problemden dolayı sigortasını değiştirdiğimde yeşillik daha da arttı sizce bu yeşillik neyden kaynaklanıyor olabilir??

yukarıda yazdıgınız aşagıda yazdıgınızdan farklı degil yani yukarıdaki bilmecenizi cözen dolayısıyla aşagıdakinide cözmüş olacak sevgili kardeşim

Konuya sizin dikkatinizi çektiğim gibi başkalarınında yukarılara taşıyarak dikkatini çekmek istemiştim;)

bir ara bu fikir benimde aklıma geldi ama ilk aldığımız günden beridir bu sorun var ilk başta az olduğundan öylesine teknik servisine söylemiştik ama pek ilgilenmeden uydu alıcınızdandır anteninizdendir diye geçiştirmişlerdi. Fabrikada bitik tüpü herhalde kullanmazlar:confused:
sigortayı değiştirdikten sonra yeşilliğin artması beni devre elemanlarıyla ilgili bir sorun aramaya yöneltti

Merhabalar benim Siemens tvimde ilk aldığımdan beri görüntüde bir yeşillik vardı bir problemden dolayı sigortasını değiştirdiğimde yeşillik daha da arttı sizce bu yeşillik neyden kaynaklanıyor olabilir??

arkadaşım sizin fabrika cıkışı diyorsunuz eger rgb katında yeşil potu defolu ise böyle bir hata olabilir kalite kontrolun gözünden sadece pot kacabilir veya tv satışa kadar vitrinde cok beklemiş olabilir ,potları kontak spreyle önce temizle sonuca bak sonra ayar tutup tutmadıgına bak eger gerekiyorsa sema tedarik edip gerilim kontrolüne geç

arkadaşım sizin fabrika cıkışı diyorsunuz eger rgb katında yeşil potu defolu ise böyle bir hata olabilir kalite kontrolun gözünden sadece pot kacabilir veya tv satışa kadar vitrinde cok beklemiş olabilir ,potları kontak spreyle önce temizle sonuca bak sonra ayar tutup tutmadıgına bak eger gerekiyorsa sema tedarik edip gerilim kontrolüne geç

cevap için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri