Siemens Sinamics V20

Simuzer

Üye
Merhabalar,

Bir kaç sorum olacaktı. Yardımlarınızı beklemekteyim.

1. Siemens Sinamics V20'de 0-10 Volt analog giriş ile kontrol ediyorum. Ancak start ve stop'u nasıl yapacam ?

2. Bu sürücü, besleme gerilimini nereden alıyor ? motor L1-L2-L3 girişinden önce kontaktörler var. Buraya sürekli enerji gelmesi mi gerekir ? Ben kontaktörü açınca sürücü enerjisi kesiliyor ve hata vermeye başlıyor ve kapanıyor. Elektriksel olarak bağlantı şeması nasıl olmalıdır ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Teşekkür ederim. Peki bu sürücünün L1-L2-L3 girişleri ssürekli olmalı mı yoksa motor çalışmadığı durumlarda beslemeyi kesmeli miyiz ?

cn0008 benim için daha uygun.

Motor çalışmadığı durumlarda,sürücü girişindeki kontaktörün enerjisinin kesilmesi gerekir.

Ancak bu sürücü (yanlış biliyor olabilirim) beslemesini girişindeki 3 fazdan alıyor. Bunlar kesilip tekrar verildiğinde sürücü enerjileniyor ancak start almıyor.

Cn008 modunda;8 ve 13 nolu uçlar kısa devre yapıldığında çalışması gerekir.

Sürücünün enerjisini kesmenize gerek yok.V20 herhangi bir yük olmadığı ve ya herhangi bir motoru anlıkta olsa sürmediği zaman enerjisini kendisi kesiyor uyku moduna aldığı için enerji çekmiyor şebekeden

bu sürücüye bilgisayardan bağlanmam mümkünmü parametreleri göre bilmek için modbus tan bağlanılıyorsa programın adı nedir?

benimde bi sorum olcakti yardimci olabilcek birileri vardir insallah sinamics v20 yi ilkdefa kullaniyorum icersinde bulunan sabit makrolar bize uymadi yeni bi makro olustura bilirmiyiz yada herhangi birtanesinde deisiklik yapabilirmiyiz

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri