Siemens Simatic Manager hk.

baybars

Üye
Merhaba Arkadaşlar.

Simatic manager da ladder ile program yazarken bazı networkler stl ye dönüşüyor.Yazdığım bloğun içinde program dili ladder seçili olmasına rağmen bazı networkler ladder bazıları stl(kalabalık olanlar) oluyor.Bunu nasıl düzeltebilirim.Takip etmesi biraz zor oluyor benim için.
İyi Çalışmalar dilerim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Her komut karşılığının bir birleri arasında tam karşılığı olmadığı için her zaman birbirleri arasında dönüşüm sağlanamıyor. LAD---STL---FBD birbirlerine tam dönemiyorlar.

Her komut karşılığının bir birleri arasında tam karşılığı olmadığı için her zaman birbirleri arasında dönüşüm sağlanamıyor. LAD---STL---FBD birbirlerine tam dönemiyorlar.
Biliyorum ancakbu durum farklı.

Örneğin ladder ile bir function blok yazmaya başlıyorum.10tane network var diyelim .Bloğu yazıp bitirdiğimde bazıları özellikle kalabalık olan networkler stl oluyor.kalanlar ise değişmiyor ladder kalıyor.yani bloğun bi kısmı ladder bi kısmı stl oluyor.halbuki ben kullandığım ladder.

dönmeyenlerden bir örnek göster neden dönmediğini konuşalım.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri