Siemens s7 1200 ve 300

Merhaba ,
Plc programlamayı öğrenmek istiyorum, kurs araştırması yaptım Ankara'da Mimtek adlı kursla görüştüm kendilerinin kursda kullandığı modelin S7 1200 olduğunu öğrendim.İş yerimde s7 300 ve s7 400 modelleri kullanılıyor s7 1200 ile bu modeller arası çok fark var mı ona göre kursa gitmeyi düşünüyorum?
Birde başlangıç veya ileri seviye için herhangi bir kitap,pdf,web sitesi veya video önerilerinize açığım.
Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Aralarındaki farkı anlaman için öncelikle en az birini öğrenmen lazım.

Öncelikle iş yerinde PLC lere hangi program ile bağlanıp online oluyorlar? Eğer TİA PORTAL ise kursta alacağın bilgiler S7300 ve S7400 e bağlanabilmen için sana yetebilir.Eğer işyerinde simatic manager kullanılıyorsa simatic managerde öğrenmen gerek. Zira kursta s71200 için tia portal öğreteceklerdir.

Aralarındaki farkı anlaman için öncelikle en az birini öğrenmen lazım.

Öncelikle iş yerinde PLC lere hangi program ile bağlanıp online oluyorlar? Eğer TİA PORTAL ise kursta alacağın bilgiler S7300 ve S7400 e bağlanabilmen için sana yetebilir.Eğer işyerinde simatic manager kullanılıyorsa simatic managerde öğrenmen gerek. Zira kursta s71200 için tia portal öğreteceklerdir.
Peki tavsiye ettiğiniz kitap, döküman vb . gibi bir kaynak var mı öğrenmeye başlamak için?

Salman Kurtulan ve Yavuz Eminoğunun başlangıç için iyi kitapları olduğunu duydum.İnternetten arastır bence.

sıfırdan başlıcaksan 1200 ü ören derim step 7 manager ile 300-400 yeni başlayan adama ağır gelir

İyi günler, kursun süresi ve ücreti hakkında bilgi verebilir misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,833
Son üye
Mami545480

Yeni konular

Geri