Siemens s06-16 rulman modeli nedir?

umitbat

Üye
Ve degistirmek cok uzun ve zor gorunuyor.
Yapanlardan oneri bekliyorum.
Tahmini servis fiyati nedir?
Model a06-16

Ve degistirmek cok uzun ve zor gorunuyor.
Yapanlardan oneri bekliyorum.
Tahmini servis fiyati nedir?
Model a06-16
Merhaba, aynı çamaşır makinesinden bendede var, son zamanlarda acayip bir uğultu sesi gelmeye başladı. Bende rulman değişimini kendim yapmayı düşünüyorum, model bilgisini bulmaya çalışıyorum siz değiştirdiyseniz paylaşırmısınız, teşekkürler

Kendi sorumu kendim cevaplıyayım arkadaşlar :) Makinenin tamburunu kesip rulmanlarını çıkardım. İç rulman dağılmıştı model okunmuyordu ama ölçerek (d:17mm, D:40mm, B:12mm) 6203 olduğunu ve dıştakinin de 6202 3c olduğunu sizlerle paylaşmak isterim. Öyle bir dağılmışki bu şekilde kullanmadığıma çok sevindim :) Keçesi ise tam okunamamakla beraber nfg 22 42, 10-12 nok tcy yazıyor resmini de ekliyorum. Bu arada amortisörlerim patlak gibi değil zor bir şekilde girip çıkıyor ama 10 yıllık sonuçta onları da değiştirmeyi düşünüyorum :) Dikkat etmem gereken veya makineyi hazır açmışken şunu da değiştir diyeceğiniz parçalar varsa yazarsanız sevinirim. Makineyi yedekte bekleticem yenisini aldığımızdan uzun süreli kullanmayı düşünmüyoruz.

1Ly6M1.jpg

bu rulmanlar bu hale gelmişse sen ne kadar rulmanlarıda değişssen 3-4 aylık ömrü var..

çünkü kazanın mili ve keçenin geçtiği burç kesin aşınmıştır...boşuna masraf yapmayın..

Dıştaki rulman zaten sağlamdı içtekini de göbeğinden vurarak çıkardığım için bu şekilde dağıldı :) Mil ve burcu inceledim çizik dahi yok neredeyse sadece 10 yıl kullanmanın verdiği pas küf var. Rulman sesini duyduktan sonra makinayı kullandırtmamam mili kurtardı sanırım :) Ama çoğu parça körükleri lastikleri vs. yıpranmış rulmanlarla beraber amortisör rezistansı da yenileyim diyorum ama değer mi değmez mi bilmiyorum.

Eski amortisörlerin keçesini değiştirdim ve makineyi topladım canavar gibi çalışıyor makine. Amortisörlere bildiğimiz ayakkabı keçesinden keserek Bakım yaptım biraz gres :D

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri