SIEMENS PROPHI REAKTİF GÜÇ KONTROL RÖLES YARDIM

rotork

Üye
Arkadas lar elimde bulunun prophi reaktif güc kontrol rölesi var bu tristörlü devreye alıp cıkarıyor ama maglum arızalar durmuyor simdi 3 grup direk cıkıs veriyor 2 grubda hiç cıkış vermiyor ne yapabilirim acil yardım 12 grup toplam ama 3 grup direk cıkıs verir ekranında her hsngi cıkıs numara yazmıyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadas lar elimde bulunun prophi reaktif güc kontrol rölesi var bu tristörlü devreye alıp cıkarıyor ama maglum arızalar durmuyor simdi 3 grup direk cıkıs veriyor 2 grubda hiç cıkış vermiyor ne yapabilirim acil yardım 12 grup toplam ama 3 grup direk cıkıs verir ekranında her hsngi cıkıs numara yazmıyor
ekranda çıkış yokken röle çıkış veriyorsa röle bozulmuş demek ki servise gönder bence

Röleden önce Tristör grubunu kontrol et. Tristörler delinmiş olabilir kumanda bağlantısını sökerek kontrol ediniz..

Profi, tek faz kontrollu röledir.Yükleriniz
dengesiz ise,boşuna çalıştırmaya çalış-
mak yerine,tesisi tevsi etmek en doğru
çözümdür.

Rölenin direk cıkısından kontrol etdim tristörleregıden ucları sokduk.ne yapabılirim ayarlardan boyle bir ayar yeri varmıdır sabit kondansator atamak yada cıkış verme diye servise gonderecem yerine ne kullanmam gerekir

Tesisinizin tamamı 3 fazlı motorlardan değil-
se,bu röle ile,etkili bir kompanzasyon şansı
tesadüfe kalmıştır.Zira röle,tek fazdan aldığı
refaransa göre kontrol yapan tiptir.

Tesis geneli 3 faz o yönde sıkıntı yok ama suan ki sıkıntım farklı bu duruma ne yapabılırim

Servise gönderirsem yerine ne kullanmam gerekir hangi ayarlara dikkat etmeliyim

Tesisinizin gücü nedir ?Tristörlü çıkış varsa,
Grup Arge veya Kondaş ( varkon ) röle ( 3 fazlı tip ) kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri