Siemens Micromaster 420&440 Motor Sürücüsü ile ilgili yardım

rapstar075

Üye
Merhaba arkadaşlar başlıkta belirtmiş olduğum sürücüyle ilgili bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum..Yapmak istediğim kontrol motoru ileri yönde çalıştırırken potansiyometre üzerinden kontrol etmek geri yönde çalıştırırken başka bir girişten sabit frekansla çalışmasını sağlamak..tecrübeli arkadaşların önerilerini bekler teşekkür ederim..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhabalar arkadaşım bu dediğini ben sürekli yapıyorum .mesela ben telemekanik kullanıyorum ve şu şekilde yapabilirsiniz .LI1 girişini ileri yönde kullan LI2 yi geri yönde kullan ama LI3 ü LI2 yle köprüle. işin halloldu kolay gele..

Merhabalar arkadaşım bu dediğini ben sürekli yapıyorum .mesela ben telemekanik kullanıyorum ve şu şekilde yapabilirsiniz .LI1 girişini ileri yönde kullan LI2 yi geri yönde kullan ama LI3 ü LI2 yle köprüle. işin halloldu kolay gele..ama yapacağın iş LI2 yi ikinci hız ataması gir.

701 ve 702 parametrelerine bak 701 ileriyön seç.702 jog seç.olur

merhabalar arkadaşım öncelikle dijital girişleri ayarlayalım
701-1 (start)
702-12 (yön seçimi aktif olduğunda motor yönü değişir )
703-33 (ilave set değerini pasifleştirme)
704-15 (sabit set değeri)
daha sonra
p1000 i yani frekans set değerinin seçimini 23 (sabit frekans + analog set değeri)
p1001 i istenilen frekans ( geri hızı)
olarak ayarlaylım bu şekilde her iki set değerden frekans ayarlanabilir.İleri yönde sadece analog set kullanacağımız için 704 pasif olmalı
Geri yönde çalıştırırken 702-703-704 aynı anda aktif edilmeli
bu şekilde uygun olmazsa p1000 i ve diğer parametreleri farklı şekilde ayarlayabilirsiniz
kolay gelsin

micromaster 420 ile basit bir kaç uygulama yapmak istiyorum. yardımcı olacak varsa içerik şu şekilde.

1. potansiyometre ile kontrol (yaptım)
2. klavyeden kontrol (parametre değiştirdim klavyeden kontrol edildi)
3. voltaj vererek kontrol
4. akım yardımıyla kontrol
5. harici buton bağlama

3 - 4 - 5 ile ilgili yapmam gerekenleri,belirtirseniz memnun olurum

Bu forumda micromaster kullanma klavuzu var orada bağlantılarını ve parametrelerini bulabilirsin.Micromaster da çok parametre var

Tuşları bağlayak noktalarımı bulamadın yarın bilgisayarı yaparsam yardımcı olmaya çalışırım bugün laptobum arıza yaptı

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri