siemens logo

mstfmrt

Üye
Merhaba arkadaşlar, geçen gün bir iş yerine gittim ve ilk defa bir Siemens LOGO ile karşılaştım,biraz uzun da sürse 1 hafta içerisinde ladder da programı deneyip uygulayıp görerek devreye aldım çok şükür sonunda.Fakat malumunuz işletme sahiplerinin isteği bitmez.Ekrana günde kaç adet mal üretildiğini yazdırmamı istiyo,bu istediği şeyi logo'da yapabilecek kadar bilgim yok.Sistem için kısaca paketleme sistemi diyebiliriz.Döner bi masa üzerinde gözenekler var 5x20cmebatında ve bu gözeneklerin içerisine pneumatic olarak çalışan piston vasıtasıyla ürün veriliyor yukardan.Her seferinde 20 adet mal iniyor yukardan ve gözeneklere giriyor..piston 10 kere mal bastığında yukardan; masa dönüyor ve bi sonraki göz<eneğe geliyor sıra.....sistemin çalışma şekli kısaca bu..LOGO da ekrandan parametlerin değiştiğini gördüm ama ekrana nasıl yazdıracağız napcaz tam olarak bilmiyorum. Mesela ben 10x20 olduğunda değil de 5x10 olduğunda dönsün masa istediğimde,ekrandan parametre değiştirmek yerine ekranda 2 ayrı seçenek olsun istiyorum 5x10 ve 10x20 için...bunu nasıl yapabilirim..LOGO bilen arkadaşlar yardımlarını esirgemezse minnettar kalırım..çok teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Muhtelifin altında mesaj metinleri var bunu seçerek ekrana yazı yazdırabilirsiniz.Ekandan seçim yapamazsınız.Seçim yapabilmeniz için logo td kullanarak üzerinde bulunan fonksiyon tuşlarını kullanabilirsiniz veya kullanmadığınız iki inputu seçim olarak kullanıp iki buton ile seçim yaptırabilirsiniz.

tam oalrak yapmak istediğim ikinci bahsetmiş olduğunuz şey.LOGO TD mevcut zaten sistemde.tam olarak ne yapmam gerekiyo biraz ayrıntılı anlatabilirmisiniz.teşekkürler.

Merhaba, ben hayatımda ilk defa bir PLC ile çalışmak zorunda kaldım, PLC hakkında hiç bir şey bilmiyordum. Elimdeki ürün LOGO! OB6
LOGO! TD operatör paneli var. Bu sistemi kullanarak bir tekstil presinin otomasyonunu yaptım. Ürün sayıcı kısmını UP/DOWN Counter ile gerçekleştirdim. Presin her baskısını gören bir manyetik sensörün çıkışını input ile bu modüle bağladım. Message Text bölümüne bu Counter ı referans olarak gösterdim. F4 ile ilişkilendirdim. çalışma esnasında F4 tuşuna bastığımda kaç adet iş yapıldığını görebiliyorum.
Benimde takıldığım bir kaç nokta var.
Operatörün bu logo üzerinden kullanıcı paneli ile program yapabilmesi ve kayıt edebilmesi gerekiyor. Mesela Program 1, program 2 gibi. İki adet değişken kullanıyorum birisi vakum diğeri buhar süreleri, bu süreleri panel üzerinden şu anda değiştirebiliyorum fakat program numarası olarak atama yapamıyorum. F1,F2,F3,F4 fonksiyon tuşlarını kullanarak bu isteğimi nasıl gerçekleştirebilirm

Merhaba arkadaşlar, geçen gün bir iş yerine gittim ve ilk defa bir Siemens LOGO ile karşılaştım,biraz uzun da sürse 1 hafta içerisinde ladder da programı deneyip uygulayıp görerek devreye aldım çok şükür sonunda.Fakat malumunuz işletme sahiplerinin isteği bitmez.Ekrana günde kaç adet mal üretildiğini yazdırmamı istiyo,bu istediği şeyi logo'da yapabilecek kadar bilgim yok.Sistem için kısaca paketleme sistemi diyebiliriz.Döner bi masa üzerinde gözenekler var 5x20cmebatında ve bu gözeneklerin içerisine pneumatic olarak çalışan piston vasıtasıyla ürün veriliyor yukardan.Her seferinde 20 adet mal iniyor yukardan ve gözeneklere giriyor..piston 10 kere mal bastığında yukardan; masa dönüyor ve bi sonraki göz<eneğe geliyor sıra.....sistemin çalışma şekli kısaca bu..LOGO da ekrandan parametlerin değiştiğini gördüm ama ekrana nasıl yazdıracağız napcaz tam olarak bilmiyorum. Mesela ben 10x20 olduğunda değil de 5x10 olduğunda dönsün masa istediğimde,ekrandan parametre değiştirmek yerine ekranda 2 ayrı seçenek olsun istiyorum 5x10 ve 10x20 için...bunu nasıl yapabilirim..LOGO bilen arkadaşlar yardımlarını esirgemezse minnettar kalırım..çok teşekkürler.

merhaba yakın zamanda lkogo 7.0 ı kabaca inceledim data blok getirmişler daha önceki serilerde bu istediğini yapma şansın yok 7.0 ı detaylı inceleyip yazarım buraya ama dediğim gibi 6 serisinde olmaz bence

Arkadaşlar td panel üzerinde görünen mesajları sayfa sayfa gibi düşünebilirsiniz.sanırım 12 adet mesaj yazdırılabiliyor toplamda.Şimdi yapmanız gereken mesaj metinlerini oluşturduktan sonra bunların ekranda görünme öncelikleri ve sıralamaları ile alakalı programda değişiklikler yapmak.her mesajın bir öncelik sırası bulunmaktadır.Mesela mesaj 1 ekranda görünürken f1 tuşuna basıldığında mesaj 1 ekranını kapatıp mesaj iki ekranını açmanız gerekiyor.mesaj bloklarının önüne ilgilikontrolü yaptığınızda olacaktır.Takıldığınız bir konu olursa yardımcı olabilirim kolay gelsin.

arkadaşlar elimde bir ekranlı oba3 birde ekransız oba5 var.
ekranlı ile ekrandan logo<>pc moda geçip bağlantı kurabiliyorum.
ekransız ise bir türlü bağlantı kurmadım.

ekranlıya kabloyu bağlayınca tx ledi düz yanıyor ekrandan logo<>pc mod deyince led sönüyor ve gönder al durumuna göre yanıp sönüyor.
ekransızda da kabloyu bağlayınca tx ledi düz yanıyor fakat logo<>pc moda nasıl geçeriz bilmiyorum.
bu konuda yardımcı olabilecek olan varmı.

şimdiden tesekkürler...

arkadaşlar elimde bir ekranlı oba3 birde ekransız oba5 var.
ekranlı ile ekrandan logo<>pc moda geçip bağlantı kurabiliyorum.
ekransız ise bir türlü bağlantı kurmadım.

ekranlıya kabloyu bağlayınca tx ledi düz yanıyor ekrandan logo<>pc mod deyince led sönüyor ve gönder al durumuna göre yanıp sönüyor.
ekransızda da kabloyu bağlayınca tx ledi düz yanıyor fakat logo<>pc moda nasıl geçeriz bilmiyorum.
bu konuda yardımcı olabilecek olan varmı.

şimdiden tesekkürler...
arkadaşlar ekransız logoyla ilgili bilgisi olan arkadaş yok mu hala??

arkadaşlar ekransız logoyla ilgili bilgisi olan arkadaş yok mu hala??

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri