siemens hmi ve fatek plc

fellemow

Üye
arkadaşlar yeni yapacağımız projede müşterimiz siemens hmi istemektedir.Daha önce hiç bir siemens plc ve hmi kullanmadım.söz konusu uygulamada fatek plc ve siemens hmi kullanmayı düşünüyorum.fatek plc ile siemens hmi ürünlerini kullanabilir miyim 7 inç bi operatör panel kullanılacak haberleşmeleri hangi kanalda oalcak rs485 üzerinden yapabilir miyim.hangi model panel ve hangi uygulama ile yapacağım yardm ve düşüncelerinizi paylaşırmısınız

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bende sizin sorularini cavablarini bekliyorum,banada ayni sordugun soru lazim

o zaman bekleyeceğiz ve şöyle de bir ekleme yapayım.eğer mümkün oluyorsa 2 adet panel ile tek plc kullanacağım biri rs232 diğeri rs 485 haberleşme imkanı var mı acaba

fatek plc yerine siemens s7-1200 serisi plc ve ktp600 hmi kullanın ve bunları ethernet üzerinden haberleştirin. Zannedersem S7-1200 plc ve fatek plc arasında pek de fiyat farkı yok.

İlla fatek kullanmak isterseniz siemens ekranlarda profinet veya profibus haberleşme portu vardır. fatek plc eğer profibus veya profinet haberleşmeyi desteklemiyor ise hiç maceraya atılmayın :)

İlla fatek dememin sebebi hiç sirmens plc kullanmadım

Tabi ki çok iyi bi fırsat ama şuan o riske giremiyorum projede zaman sıkıntım var şuanda ve ilk defa yapılan bir makina risk almak istemiyorum 2. Makinede kesinlikle siemens plc kullanacağım ama

Sebebini de bilmiyorum siemens gözümde bi korku

siemens ktp serisi hmi ethernet portu standart ethernet haberleşmeyi destekliyor. Fatek plc de ethernetli olursa ikisi standart ethernet haberleşme protokolü ile haberleşir.
KTP serisi hmi kullanım klavuzlarını incelemenizi tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri