siemens encoder ve hsc örnek

arkadaşlar merhaba.
siemens ile ilk kez çalışıyorum. encoder ve hsc kullanarak motor milinin (kendisi bir pres olacak) anlık olarak komunu almak istiyorum ancak baktıgı tüm manualler açıklayıcı olmadı elinde encoder yada hsc hatta ikisi birlikte elinde mevcut olan paylaşabilir yada bir yol gösterebilir mi.
teşekkürler

plc s7-300 modeli encoder modelini henüz belirtmediler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
s7 300 Plc kullanılacaksa pozisyonlama teknoloji fonksiyonunu kullanarak Cpu tipine göre 40kHz 'e kadar saydırabilirsin...SFB47

s7 1200 ve ya 1500 ile uygulama yaparsanız yardımcı olurum.

öncelikle hangi cpu yu kullanıcaksın onu bi yaz çünkü her 300 de hsc yok söliyim hsc saydırcaksan count blou var onu kullanıcaksın ama önce hardvare ayarlarına girib cpu üzerini tıklayıp count kısmını aktif ediceksin ve ayar yapıcaksın daha sonra count blounu ob1 veya nerde kullancaksan oraya atıcaksın birde cpu manuelini bulup hsc ye göre hangi girişleri kullanıcanı bulmalısın

öncelikle hangi cpu yu kullanıcaksın onu bi yaz çünkü her 300 de hsc yok söliyim hsc saydırcaksan count blou var onu kullanıcaksın ama önce hardvare ayarlarına girib cpu üzerini tıklayıp count kısmını aktif ediceksin ve ayar yapıcaksın daha sonra count blounu ob1 veya nerde kullancaksan oraya atıcaksın birde cpu manuelini bulup hsc ye göre hangi girişleri kullanıcanı bulmalısın

sn genç22,
normalde fiziksel olarak sayıcı sıfırlamak için -örneğin hsc1 için- I 0.3 bitini hardware.den aktif etmek gerekiyor.Yalnız ben sıfırlama olayını yine bir input kullanarak ama program içerisinde yaptım.
ne gibi dez avantajlarım olabilir sizce?

bundaki amaç nedir pek anlayamadım ama hsc aktif ettğinizde gate fonksiyon otomatik atanır count db içrisindeki bitlerlede tabiki sayıcı sıfırlanabilir veya sayma değerine 0 yüklenerek ama hazır input varken başka inputa atamak anlamsız değilmi dez avantaj olarak ise cycle tıme beklemek olucaktır resetlemek için

amaç aslında test etmek.hardware.da atadığımız bitle bizim atadığımız bit geldiğnde ne kdar oranda bir hız oranı olacak.
Enkoder 1: I0.0 I0.1
enkoder2: I0.2 I0.3
enkoder3: I0.4 I0.5

enkoder 1 için seçtigim referans sinyali I 0.3 aynı zamanda 2. enkoderin B fazına denk geliyor.
Bir sıkıntı yaratır düşüncesiyle kullanmak istemedim.

s7 300 counter hardvare .JPG
bi göz atarsak iyi olur sanırım hangi girişlerin kullanıldığı yazıyor kafalar karışmasın

hsc.jpg

s7 1200 için hsc listesi

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler