Siemens Bulaşık Makinesi Cam Eşyaları Çizme

duyguuçar

Üye
benin bulaşık makinem siemens.en iyi deterjanı kullanıyorum ama tüm bardak gibi cam eşyalarım çizildi.deterjandan olacağını söylüyorlar.calgonit kullanıyorum.acaba makinemde bir sorun mu var?

markadan olduğunu sanmıyorum bizimde evimizde arçelik var oda çiziyor komşumun vesteli çiziyor.Araştırma yapmadım ama aklıma ilk gelen yine deterjan oldu.Mantık olarak eğer deterjan suda erimiyorsa cam bardaklarınızı çizebilir ,sanırım bulaşık makinalarında suyunuzun debiside önemli

İyi aksamlar arkadaslar bulasık makinasında tuz + parlatıcı + deterjan mı kullanıyorsunuz yoksa sadece tablet olan 3/1 arada yada 5/1 arada olan deterjanlar var onlardan mı kullanıyorsunuz eger bunlarla ilgili bilgi verirseniz size yardımcı olabilirim.

bizimkide siemens, cam eşya kalmadı....deterjan şu, bu faso fiso, neler denedik...programın uzunluğu ile ilgili olabilir...korozyonlu bardaklara devam...

Probleminiz yüksek tuz dozajından kaynaklanmaktadır. Ben 11 sene Siemens bulaşık makinesi kullandım, kullandığımı yazlığa yolladım ve şu an Bosch kullanmaktayım. Bu işle hem ilgilenen hem de kullanan biri olarak önerim;

Makinenizin tuz ayar kısmına girerek ayarı sıfır konumuna getirin.
Parlatıcıyı da mümkünse kullanmayın, zaten son durulama suyna eklendiğinden sağlığa zararlı.
Deterjan olarak tuz ve parlatıcı etkisi içeren tablet deterjanlardan kullanın. Tablet makinenin içine düştüğü yerde direkt çözündüğünden bulaşıkları çizmez. Oysa toz deterjan çözünmeden püskürtülme riski olduğundan çizilmeye neden olabilir.

Bu şekilde kullanımla korozyon probleminin kökünden çözüldüğünü göreceksiniz.

Bu durum markayla da alakalı değil, bu sorunu yaşayan hangi tanıdığım varsa aynı uygulamayla problemlerini çözdüler.

toz deterjanın çizmesine şahit olmadım ancak cam bulaşıkların çizilmesinin sebebi aşırı yumuşak su. Suyun gereğinden fazla yumuşaması cam bulaşıkların yüzeyindeki kaplamalarına zarar verip korozyona sebep olur. buna kesin sağlıklı bir çözüm bulabilmek için önce evinizin Şebeke suyu sertliğini ölçmek gerekir. 3 ü bir arada deterjanlar 21 dh (alman sertliği) sertiğe kadr tuzsuz kullanıma uygundur. şayet 21 in üzerinde bir su srtliğiniz var ise 3ü bir arada deterjan yetmeyecektir.

- Çizmeyi önlemek için su sertliği mutlak öğrenilmeli
- Makina için uygun su sertlk ayarı yapılmalı (kullanma klavuzunda bilgileri mevcut)
- 21 altında ise 3ü1 arada deterjan üstünde ise tuz ve parlatıcı ayrı ayrı kullanılmalı
- 21 altında ise uygun ayarda 3ü1 arada kullanmayıp tuz da kullanabilirsiniz.
- hem tuz hem 3ü 1 arada kullanılmamalı

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri