Siemens 3RE serisi kutulu direk yol vericiler hakkında

though

Üye
Merhabalar,

Daha önce hiç kullanmadığım için bilmiyorum, Siemens 3RE serisi kutulu yol vericilerde dışarıdan ayrı bir acil stop butonu ile devreyi kesme imkanımız var mı? Yani kutu üzerindeki butonlar mekanik olarak mı içindeki kontaktörü devreye alıyor yoksa kontaktörün bobinine elektrik sağlayarak mı devreye alıyor?

Daha önce EMAS ın kutusunu kullanmıştım içinde kontaktör değil motor koruma vardı ve kutu üzerindeki butonlar motor korumanın düğmesine mekanik olarak kumanda ediyordu, dolayısıyla ek olarak açma bobini kullanmadan acil stop ile devreyi kesmek mümkün değildi. Siemens'in kutusu nasıl acaba, içini bilen var mı?

Teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhaba
devr
Merhabalar,

Daha önce hiç kullanmadığım için bilmiyorum, Siemens 3RE serisi kutulu yol vericilerde dışarıdan ayrı bir acil stop butonu ile devreyi kesme imkanımız var mı? Yani kutu üzerindeki butonlar mekanik olarak mı içindeki kontaktörü devreye alıyor yoksa kontaktörün bobinine elektrik sağlayarak mı devreye alıyor?

Daha önce EMAS ın kutusunu kullanmıştım içinde kontaktör değil motor koruma vardı ve kutu üzerindeki butonlar motor korumanın düğmesine mekanik olarak kumanda ediyordu, dolayısıyla ek olarak açma bobini kullanmadan acil stop ile devreyi kesmek mümkün değildi. Siemens'in kutusu nasıl acaba, içini bilen var mı?

Teşekkürler.

devre şeması buradan bakabilirsin
http://bahaenerji.com.tr/data/urunler/35 Siemens/Kutulu Yol Verici/3RE Kutulu Yolvericiler.pdf

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri