Sieg C6 CNC çevrim projesi

Yahu ben anlatamıyor muyum acaba? Allah aşkına sayfalarca yazdım. Makineyi sallıyor diyorum. Geziyor diyorum. Çok titriyor diyorum.
@Yusuf&CNC Bununla size biraz yüklenmiş gibi oldum. Kusura bakmayın.

Bir süredir iş yerimde oldukça yoğunduk. Tornaya çok az vakit ayırabildim. Bu sürede yapabildiğim sadece motor değişikliğinden dolayı motor kasnağını değiştirmek oldu. Yeni motor 1500 devir olduğu için kasnakların 1:1 oranda olması gerekiyordu (iş mili hızı hedefim 1500 d/d). Bu yüzden diğer tornamın daha önce boşa çıkan 110mm çapındaki kasnağını motorun miline bağladım. Bunun için 24mm mile göre yapılmış bir burç aldım fakat bu burç çok kalındı. Ben dış çapını yarı yarıya düşürüp 4 derece koni haline getirdim. Aynı şekilde kasnağın içini de oyup 4 derece ters koni kestim. Neticede salgısız güzel bir kasnak oldu.

Yeni motor da çok güzel çalışıyor. Tüm frekans ve devirlerde denemeler yaptım. Hiç titreşim yok.

Hadi geçmiş olsun :).

Ne yani bittimi şimdi, bari bi bayram arası ver yeni puroce ye başlamadan,

Daha bitmedi müdür. Talaş tablası yapılacak daha. Nasıl oalcak bilmiyorum. Çelik sacdan yapılması lazım ama kesme kaynatma işleri var. Bükümcü naz eder mi etmez mi kim bilir.

afilli bişeymi yapcan yoksa 4 kenarı kıvır, börek tavası gibi bişeymi olacak?

Normal tablayı düşün ama sağ tarafının ortasında kesme sıvısının akabileceği eğimli ve delikli bir çukur olacak. Akşam fırsat bulursam çizeyim.

afilli bişeymi yapcan yoksa 4 kenarı kıvır, börek tavası gibi bişeymi olacak?
Neyse şimdilik su giderini düşünmeyelim. Kabaca şöyle bir şey yeter.

Yani evet, börek tavası :)

1.5 veya 2mm paslanmaz sac düşünüyorum. Bükümcü bunu tek parça kesip bükebilir mi?

tray1.JPG
tray2.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri