set point ayarlı meger

elect off

Üye
selamlar arkadaşlar
düşük izolasyon değerini set edebileceğim çok pahalı olmayan bir meger test aleti bulabilirmiyim eğer yoksa bununla ilgili yapılabilecek bir proje varmıdır?
şimdiden teşekkürler..

bu cihazı zaten aktif olarak kullanıyoruz.benim demek istediğim mesela izolasyon değeri 50 m ohm geldiğinde bir şekilde dısarı alarm vermesi,bu cihaz kısa devre de alarma geçiyor hatta ben şu an unit ut 502 kullanıyorum bunun biraz pahalısı.aradığım şeyin(ki şayet varsa) sistem üzerinde sürekli ölçüm yapması gerekmiyor motora bağlandığımda eğer 50 mohm a alarm set etmişsem o değerde motor varsa uyarsın istediğim böyle bir cihaz.

üretici ile iletişime geçmen gerek yada dispritörle iletişime geç onlara anlat onlar bilir.

Garantisi biten bir cihazsa displayindeki pinlerden çıkış al ilgili pinlerin tamamı yanınca (toplayıcı ve kapısı) alarm verdirir, tek karakter için örnek 5 rakamı için yanması gerekenler a+f+g+c+d (lcd çalışması benzeri), elelktronikçiniz varsa bu fikirle daha ileri götürebilir dönüş yaparsan seviniriz :).
TTurScJLTr2urYhCC4FLqRXlWUelpSbtMAAgDu8sZRmi5pUtGQ.png

Garantisi biten bir cihazsa displayindeki pinlerden çıkış al ilgili pinlerin tamamı yanınca (toplayıcı ve kapısı) alarm verdirir, tek karakter için örnek 5 rakamı için yanması gerekenler a+f+g+c+d (lcd çalışması benzeri), elelktronikçiniz varsa bu fikirle daha ileri götürebilir dönüş yaparsan seviniriz :).
TTurScJLTr2urYhCC4FLqRXlWUelpSbtMAAgDu8sZRmi5pUtGQ.png
Bende tam olayı bu şekilde düşünmeye başlamıştım ama sıkıntı set değerini değişken yapma gerekliliği bir elektronikçi arkadaşıma danıştım fakat işleri yoğunluğu nedeniyle tam zamanlı ilgilenemiyor durumla.artık bir şekilde çözmeye çalışacaz fakat olumlu netice alırmıyız bilmiyorum.forumdaki elektronikçi arkadaşlar bir el atsa ne güzel olur aslında

Çoklu komitatörle her sayıya denk gelecek şekilde diyotlu bağlantı yapacaksın bcd keypad gibi 2 haneli ;).

Çoklu komitatörle her sayıya denk gelecek şekilde diyotlu bağlantı yapacaksın bcd keypad gibi 2 haneli ;).
Elektronikci arkadaşla yaptığımız konuşmada dediğiniz ekran tipinde yapılması mümkün olan bir devre ancak bizim cihazlardaki ekran tipine uydurulması sıkıntılı olduğu kanısına vardık tabi akıl akıldan üstündür neticede.

Yukarıdaki örnekti, belirtmek istediğim lcd aynı mantıkta segmentleri tespit et ve güçlendir!

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri