Ses yükseltme sorunu

2 konudan neden gidiyorsun, tek konudan daha rahat olurdu ve en başta resim paylaşsan bir sürü mesaj yazılmazdı! Direnci ölçtün değeri ne verdi?
Direnci elektrik tamircisi ölçtü ben de yoktu yenisini almaya gittiğim de adam kızarmış ama yanmamış direnç sağlam dedi

yeni tak ama ondan sonrasında da bişey olmuş olabilir dirençler keyfine yanmaz fazla akım çeken bişey var bellki.

Hata etmişsin değerini bilmediği direncin sağlamlığını ne bilecek kodun okunurluğu mu kalmış! Direnci artar yine değer verir ama devrede başka arızalı eleman yoksa etkilemiş işte. 51 om yarım wat diye al değiştir, tekrar yanarsa başka sıkıntı var demek ayrıca elektrik verilince yanmasa bile yanındaki dik olanları (biri soğutuculu) elle parmak yakacak kadar ısınan var mı yaz.

Hata etmişsin değerini bilmediği direncin sağlamlığını ne bilecek kodun okunurluğu mu kalmış! Direnci artar yine değer verir ama devrede başka arızalı eleman yoksa etkilemiş işte. 51 om yarım wat diye al değiştir, tekrar yanarsa başka sıkıntı var demek ayrıca elektrik verilince yanmasa bile yanındaki dik olanları (biri soğutuculu) elle parmak yakacak kadar ısınan var mı yaz.
Yarın ilk işim 51 ohm o.5W direnç alıp takmak olucak çünkü devrede arızalı parca göremedim ısınması normal aşırı ısı yok parçalarda

Sesin çıkışı çok normal hiçbir cızırtı falan yok herşey normal şekilde çalışıyor fakat ses yükselişi olmuyor ayrıca şimdi baktım direncin bağlı olduğu parçanın bir ayağı Ses kontrol entegresine gidiyor

ses kontrolü bypass et o entegrenin uçlarını kontrol et belki bir tarafından girip çıkıyordur.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri