Ses Değiştirici

Merhabalar, öncelikle böyle bir forum bulabildiğim için çok mutluyum. Elektrik işinde neredeyse 0 sayılırım ve elimde şuan sesi değiştirmeye yarıyan bir alet var. Aletin kutusunu açtım ve gördüğüm kadarıyla 9V'luk dikdörtgen bir adet pille çalışıyor. İçerisinde kısaca küçük bir mikrofon ve 8 ohm 0.5 W'lik bir hoparlör var. Benim merak ettiğim nokta ise şu, bu ses değiştiricinin mikrofonla benim sesimi aldıktan sonra dışarı verdiği ses yeterli değil. Acaba bunu arttırmamın bir yolu var mı? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar konuya biraz uzak olduğumdan dolayı cevap verebilmek için devreyi görmeniz gerekiyordur diye devrenin fotoğraflarınıda çektim. Umarım konu hakkında bilgili biri beni aydınlatabilir. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Yv8kk2.jpg

rgXMEa.jpg

7oWgAL.jpg

8lWZZn.jpg

DlW22o.jpg

Lp8AQ0.jpg

lkPjZB.jpg

Tabiki yükseltebilirsiniz.hoparlör kablosunu blendajlı kablo ile değiştirin,herhangi bir amplikatörün girişine bağlayın,cihazın volümünü ortaya alın,amplikatör volümünü açın.(mikrofonu hoparlörlerden uzak tutun)

Hakan bey cevabınız için çok çok çok teşekkür ederim. Herhangi bir yerden temin edebileceğim bendajlı kablo ile değiştirmem yeterli olur mu yoksa özel bir yöntemi mi vardır ?

Ayrıca hoparlörün üzerindeki ohm ve W bilgilerinin bir önemi var mıdır çünkü akım 9 voltluk pilden üretiliyor

Hakan bey cevabınız için çok çok çok teşekkür ederim. Herhangi bir yerden temin edebileceğim bendajlı kablo ile değiştirmem yeterli olur mu yoksa özel bir yöntemi mi vardır ?

Ayrıca hoparlörün üzerindeki ohm ve W bilgilerinin bir önemi var mıdır çünkü akım 9 voltluk pilden üretiliyor

Kablo olarak herhangi bir kulaklık kablosunu kullanabilirsiniz.mesafe uzun olacaksa mikrofon kablosu kullanın.hoparlörü sökeceğiniz için w 'ın bir önemi yok,volumü yarım açın yeter.kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim konu hakkında bilgim yetersiz olduğu için tekrar sizi yordum. Denediğim gibi sonuçları burada paylaşacağım

Kablo olarak herhangi bir kulaklık kablosunu kullanabilirsiniz.mesafe uzun olacaksa mikrofon kablosu kullanın.hoparlörü sökeceğiniz için w 'ın bir önemi yok,volumü yarım açın yeter.kolay gelsin.

hakan bey sizi de yoruyorum fakat kafama takılan bir şey var; burada amplifakatör tam olarak nedir ? Kullanacağım daha güçlü her hangi bir hoparlörün gücünü aynı devre sağlayabilir mi? Veya doğrudan fişe bağlı olan bir hoparlöre mi bağlamamı kast ettiniz mikrofon girişinden bağlar gibi ?

hakan hocam çok sağolun akşam eve gelince deneme fırsatı buldum ve hem mikrofonu hemde hoparlörü değiştim mükemmel bir performans oldu çok teşekkürler

ustat devredeki entegrenin ustundeki numaralari yazabilir misin ayni devreyi yapmayi dusunebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri