Servo Motor ve Redüktör Seçimi Nasil Hesaplanir?

general

Üye
Arkadaslar merak ettiğim bir konu var. 1 kw asenkron motorun yerine veya baska güçlerde hız ve ölçü konumlandırılıması için servo motor kullanılmak isteniyor .bizim burada kaç kw'lık kac nm'lik ,hangi oranlarda redüktör ve servo motor secmeliyiz.?ve sonsuz vidalı millerde diş boşlukları nasıl ayarlıyoruz.?arkadaslar bu konularda bilgisi olanlardan yardım isitiyorum ..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşım kw olarak tam çeviremezsin ama üzerindeki yükün tam bi nevton kanununa göre hesaplanışı var ama ben bilmiyorum tam olarak
servo olarak ne kullanıyorsun

Arkadaşım biz reduktor satışı yapıyoruz servo motorlu 1 kw istiyorsan devri de önemli devre göre nw değişiyor yardımcı oluruz dakikada 2 boşluklu reduktor bağlıyabiliyoruz. ben kendi uygulamalarımda kullandım yardımcı olurum internet adresimiz
www.eksenreduktor.com.tr
murat

1kw lık asenkron motorun torkuyla 1kw servonun torku aynı değil. tam emin değilim ama yaklaşık %20 falan daha fazla torka sahip oluyor servo.

muratcyber ' Alıntı:
Arkadaşım biz reduktor satışı yapıyoruz servo motorlu 1 kw istiyorsan devri de önemli devre göre nw değişiyor yardımcı oluruz dakikada 2 boşluklu reduktor bağlıyabiliyoruz. ben kendi uygulamalarımda kullandım yardımcı olurum internet adresimiz
www.eksenreduktor.com.tr
murat

devre göre nw nasıl değişiyor anlatabilirmisiniz. örnegin 3 nw motor 10 çevrim redüktör ile 1nw motor 30 çevrim redüktör arasında bir fark varmı? (redüktörlerin verimini eşit kabul edersek)

güç(kw)= (Moment X Hız)/9550 formülünü kullanabilirsiniz.

örn: 1kw motor = [nm X 3000 (servo deviri olsun) ] / 9550
1kw = 0,32 nm denilebilir. Cos fi de önemlidir. Ama genelde bu kullanılır.

TelemecaniqueEGE ' Alıntı:
güç(kw)= (Moment X Hız)/9550 formülünü kullanabilirsiniz.

örn: 1kw motor = [nm X 3000 (servo deviri olsun) ] / 9550
1kw = 0,32 nm denilebilir. Cos fi de önemlidir. Ama genelde bu kullanılır.

9550 katsayısı nedir acaba ?

arkadaşlar formül doğrudur.

teşekkürler

Arkadaşlar , bu formül piyasadaki servo motorlarla uyuşmuyor. Çünkü piyasadki 1kw , 3000rpm servo motorların torku 3,9-4.1nm arasıdır. Bir gariplik var gibime geldi.

Forum istatistikleri

Konular
128,099
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri