servo motor arızası

feliz

Üye
arkadaşalar sistemde 2 adet sbc marka servo motor bulunmakta.kontrolleride control teknik-digitax modeli.sistem plc de start sinyali olmamasına rağmen kendi kendine yavaş yavaş dönüyor.birde bazen ters dönüyo.bunu sebebi ne olabilir acaba resolver arızasımıdır yoksa

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
parazit alıyor olabilir sürücünün puls kabloları 380 v. yakınından geçmediğine emin olun

motoru 0.40 parametresini 1 yaparak auto tune yaptır. kitapçıkta ayrıntılı yazıyor
00.00 gel 1 yaparak hafızaya al. sistemi aç kapa
tekrar arıza alırsan şayet encoder kablosunu değiştir
sonuç alamıyorsan hala
"04.xx" şimdi hangi parametreydi hatırlamıyorum
encoder konumunu veren parametreyi bul
64532 max değeri var bu parametrenin elinle motor milini çevirerek sabit şekilde bu parametredeki değerin yükseldiğini veya azaldığını izle. düzgün bir değişim yoksa encoderin arızalıdır dostum
şimdiden kolay gelsin

motoru 0.40 parametresini 1 yaparak auto tune yaptır. kitapçıkta ayrıntılı yazıyor
00.00 gel 1 yaparak hafızaya al. sistemi aç kapa
tekrar arıza alırsan şayet encoder kablosunu değiştir
sonuç alamıyorsan hala
"04.xx" şimdi hangi parametreydi hatırlamıyorum
encoder konumunu veren parametreyi bul
64532 max değeri var bu parametrenin elinle motor milini çevirerek sabit şekilde bu parametredeki değerin yükseldiğini veya azaldığını izle. düzgün bir değişim yoksa encoderin arızalıdır dostum
şimdiden kolay gelsin

bendeki sürücü digitax b49 paremetresini 1 yapınca autotune başlıyo.hafızaya almada yanılmıyorsam b99 yardımlarınız için teşekkürler.ben sürücünün arızalı olduğunu düşünmeye başladım

digitaxların standart bir arızası bu daha ilerki aşamalarda rb hatası verir en son rb hatası verir ve hiç çalışmaz

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri