Seri lamba ile balast kontrolu

Pesen

Üye
Acaba seri bir 100 watt klasik halojen ampul ilen
Balastin girisine 220 versek cikisindanda duya girsek
Bu arada zaten noturu direk duya vermisiz boyle basti olcu aleti olmadan deneyemezmiyiz selamlar

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
balast sargısının normal mi ? yoksa kısa devremi olduğunu bu seri lamba yöntemiyle anlayamazsın sadece sargıda kopuk varmı yok mu onu anlayabilirsin.....

balast sargısının normal mi ? yoksa kısa devremi olduğunu bu seri lamba yöntemiyle anlayamazsın sadece sargıda kopuk varmı yok mu onu anlayabilirsin.....
Abi peki tesekur ederim
Fakat sipirler atiyorum birbirine degiyorsa mesala 600 sipir diyelim ki orjinal balast 400 watt
Bu sipir sayisi 200 e dusmuse bu durumda lamba daha sonuk yada daha canli yanmazmi
Direnc azalir yada artar mantigindan dolayi

Mantik yurutuyorum bildigimden degil
Selamlar

Cunku yeni metal halide lamba takiyorum
Kesiyor aninda yada 2 gun dayanmiyor gene kesiyor

Ve ayiptir solemesi balasti bagliyom baglamasinada ne ise yariyor bilmiyorum
Mantigi ne acaba
Canli ucu icinden gecirip ignotorlen cikip duya veriyorum
Zaten notur direkt duyda
Iste dedigim gibi mantik nedir acaba
Balastin niye balasta ihtiyac duyulur bu melete lambayi nasil koruma yapiyor
Cevaplar icin simdiden tesekurler

Balast akım sınırlaması yapar. Lamba akımından fazlasının geçmesine izin vermez. Balast kısa devre olduğunda görev yapamaz ve lambadan aşırı akımlar geçeceğinden ampul bozulur.

Balast seri dirençtir ancak hava aralıklı dirençtir metal halide ampuller için gerilimi 135 volta sodyum ampuller için 80 volta düşürür balast yerine varyak olmaz mı derseniz olmaz nüvedeki hava aralıgı konusu var o da işin farklı bir detayı
balast akım sınırlaması için değildir
balasta fazı verin çıkışında lamba değerine göre söylediğim gerilim değerlerini görüyorsanız sağlandır eğer izolasyon sorununu yoksa
ignetor de florasant ta ki starterin elektronik olanıdır ancak bunlarla florasan çalıştıramazsanız

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri