Selenoid Valf Seçim Yardımı

tolga264

Üye
Merhaba
Evimde bulunan ve kombi çıkışından odalara ayrı ayrı giden boru hatları üzerine selenoid valf takmak istiyorum.Bu selenoid valfler birkontrol kartı tarafından odalardan gelen sıcaklık bilgisine göre açılıp kapanacak bu sayede odalar birbirinden bağımısz sıcaklıkta olabilecek.İşin elektronik kısmını halledebilirim ama vana seçimini neye göre nasıl yapacağımı ve karşılaşabileceğim muhtemel sorunlar hakkında bilgi verebilirsiniz teşekkür ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba
Evimde bulunan ve kombi çıkışından odalara ayrı ayrı giden boru hatları üzerine selenoid valf takmak istiyorum.Bu selenoid valfler birkontrol kartı tarafından odalardan gelen sıcaklık bilgisine göre açılıp kapanacak bu sayede odalar birbirinden bağımısz sıcaklıkta olabilecek.İşin elektronik kısmını halledebilirim ama vana seçimini neye göre nasıl yapacağımı ve karşılaşabileceğim muhtemel sorunlar hakkında bilgi verebilirsiniz teşekkür ederim

elektrikli vanalar var onlardan kullanın selenoid valfler hata veriyor
sık sık tutukluk yapıyor

enerji tasarrufu için ben evdeki kombiye antifirizin hammaddesi olan inhibitörlü mono etilen glikol kuydum
gayet iyi sonuç aldım

enerji tasarrufu için ben evdeki kombiye antifirizin hammaddesi olan inhibitörlü mono etilen glikol kuydum
gayet iyi sonuç aldım

Biraz daha bilgi verebilir misiniz ? Tasarruf ne kadar ve nasıl tasarruf sağlıyor .

Teşekkürler

Antifiriz benim bildiğim ısı transferini zorlaştırır. Siz nasıl tasarruf yaptınız daha az ısınarak mı?

Elektrikli vana ile selenoid vana arasındaki fark nedir veya elektrıklı vana bulabılecegım bır sıte lınkı yazarsanız sevinirim

Dostum bu yönde ilerlemek yerine odadaki radyatör vanalarına termostatik vana takmanızı öneririm.

Dostum bu yönde ilerlemek yerine odadaki radyatör vanalarına termostatik vana takmanızı öneririm.
ucuz ve mantıklı olan bu çözüm aslında ama kontrol kartı ve diğer yazılımlarım tamam tek bu vana olayı kaldı.Her yerden sıcaklık değerlerini set edebilmek istiyorum.

O zaman size tavsiyem fan coillerde kullanılan 1/2" veya 3/4" motorlu vanalar var. Fiyatlarını bilmiyorum ama bu ürünleri kullanabilirsiniz. Bu ürünler motorludur ve takribi 4-8 saniyede hattı açar.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri