Selenoid Valf Bağlantısı Hakkında

magilli

Üye
Daha önce detaylı ilgilenmediğim bir konu.Sadece bobinin iki ucuna gerekli voltajı verilir manyetik alan oluşur ve valf açar , bildigim bu fakat karşıma çokan selonoid valf soketinde dört adet bağlantı terminali var.Bu soket giriş uçları nasıl bağlanır ve ne işe yarar. İlgilenen yönetici,ustalara ve arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın arkadaşım uçları ezbere bağlamayın düşük veya yüksek voltaj olabilir 12-24-48- 110-220-380 gibi bobin uçları çıkabilir dışarı etiket değeri yokmu iyi kontrol edip öyle çalıştırmanda fayda var

Dört pinli soketler genelde Çift kontaklı başınç şalterlerinde, çift bobinli Iso valflerin ortak terminallerinde veya özel tasarım ürünlerinde kullanılabilir. Ürün detayına bakmak lazım.

arkadaşım 220 volt 110 volt nötr + toprak olabilir bunları ölçü aleti ile kontrol ederek bulabilirsin

arkadaşım bu 4 ucu ölçü aletiyle bir ölç bakalım direnç değerleri belki bir fikir verebilir
1 ile 2 1 il3 3 1 ile 4
2 ile 3 2 ile 4
3 ile 4

dört uçlu soket genelde oransal valflerde olur ve bağlantısı içinde mutlaka malzemenin değerleri gerekir ( katalok, malzeme kodu, ...)

bu valf çift bobinli ISO valf olabilir bobin soketi tektir diğer uçlar didiğer bobine kumanda eder valfin modelini ve markasını yazarsan kesin cevap verebilirim selamlar

selenoid valf li musluk yapmak istıyorum ama nasıl baglayacagımı bılmıyorum yanlis baglarsam bişey olur dıye yapmadım bana yardım edecek olan arkadaslar varsa sevınırım

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri