selamunaleykum degerli PBP ustaları

siyah12

Üye
Sizinde malumunuz üzere pbp çok yaşlı bi Pic derleme metodu.
Buna rağmen kapsamlı uygulama bulmak güç.
Sadet e geliyorum tam olarak derdim pbp kullanarak pice enc28j60 tcp/ip chipini takabilmek yerli ve yabancı sitelerde tek bir örnek bile yok. Yada ben bulamadim.
Diğer dillerde yapılmış. Hemen hemen hepsinde enc için kütüphane mevcut. Tabi ben hiçbirini anlamıyorum.
Acaba TCP/ip protokolüne hakim pbp ustalarimiz enc28j60 için kütüphane yazabilirmi yada çalışan kaynak kod.
İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Ve Aleyküm Selam
Sanırım bizim insanımız paylaşımcı ruhunu yitirmiş. Oysa ki teknoloji alanlarında ne kadar birbirimize yardım etmemiz gerektiğinin bilincine varabilsek keşke.
Arkadaşlar etrafınıza baksanız ya kullandığımız tüm genel tüketici elektronik cihazların, otomobillerin, endüstri teknolojilerinin ve binumum cihazın çeşit bolluğunun arasında bir tane bile TÜRKÇE marka yok.
Neden bunları avrupadan ve uzak doğudan satın alıyoruz. Bizler bunları yapamayacak kadar ............... değiliz.
Hatta ve hatta çok daha iyilerini bile yapabiliriz.
Tabiki bu bi süreç meselesi. Bu süreci hızlandırmak maksatlı ferden ferde ne kadar çalışma ve çaba gösterdik. bi kendimize soralım ALLAH aşkına!
Ben kendi çıraklığımı o bedava televizyon tamircisinde çalıştığım çocukluk yıllarımı hatırlıyorum da ustamın ağzından cımbızla alırdım bilgiyi; resmen çalarım mesleği. Şimdi CRT televizyonlar çöpe gitti LCD lere havya değiremiyo. uzaktan kumanda tamircisi oldu gitti zavallı. yazık ki ne yazık.
İlahi adalet tecelli eder, ektiğini biçersin.
Bizler böye olmayalım.

arkadaş şuan birbirini içine soktuğum 3 projem var. bunuda araya sokarsam hiçbirini yapamam gibi geliyo. Allah sana kolaylık versin. ekteki dosyaları bi incele.

Ekler alıntıdır.

Ekli dosyalar

• eth_mini_PBPL_tcp.zip
    749.1 KB · Görüntüleme: 17
  • ethernet_mini_pbp_package.zip
    507.6 KB · Görüntüleme: 14

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye