Schneider Unity,VijeoCitect,Advantys,M340,Premium,Quantum Vs...

sina-n

Üye
Sayın Yöneticiler,

Eski telemecanique yeni schneider kullanıcısı (başlıkta kullandığım birçok ürün) bu kadar çok iken neden bu ürünlerle ilgili bilgileri site içerisinde arama yaparak ulaşıyoruz?

Neden bir grup altında birleştirilerek (Siemens,AB,omron gibi...) oradan ulaşmıyoruz.Birkaç plc markasının ortak olarak ilgilenildiği bir grupta ( diğerleri denebilir buna:) ) inceliyoruz?

Benim önerim Siemens gibi bir grup altında toplanması, rahatca ulaşılması ve muhatap konuya birşeyler işlenmesi...

Scada grubunda citect aktif bunu biliyorum ama plc kısımda çok yavan kalıyor nedenini çok merak ediyorum . Arama yapmadan grupları izleyerek scneider plclere ulaşamıyorum ...

umarım değerlendirir ve bir geri dönüş yaparsınız

Saygılarımla..

Sayın sina-n öneriniz yönetim toplantısında değerlendirmeye alınacaktır.

Bence Mitsubishi de böyle olmalı ben Mitsubishi için sürekli arama yaparak buluyorum.
İlgiliniz için teşekkürler.

Markaların yaygınlığı veya ürün yelpazesinin geniş olması forumda özel bir başlık altında olması bence ticari etik açısından uygun değildir. Aynı ürünü ben yapsam üstelik şemasınıda , yazılımınıda versem kimse benden almaz. Bu forum böyle bir uygulamaya geçerse firmalara eşit mesafede (adilane) yaklaşmıyor düşüncesine gireceğim ki bu doğrudur. Aylık olan (veya 2 ayda bir olan) login zamanımı seneliğe çıkarma kararı alacağım. Bazı arkadaşlar "Özgürlüğün" tanımını yada "Etik kuralların" anlamını çözememişlerdir ve bu aslında üzücü bir durumdur. Google sizden arama başına paramı istedi ? Zaten bir çok sayfa google ve/veya diğer (baidu,bing,yandex,yahoo vs) arama motorlarında cachelenmiş durumda. Siz linkleri tıklayarak istediğiniz veriye ulaşacağınızımı düşünüyorsunuz? (saniyede kaç link veya sublink okuyup tıklayabilirsiniz ?). Aksi arkadaşım bende "Koruk helva olsun ama sadece bende olsun" istiyorum mümkünmüdür?

Saygılar....

Markaların yaygınlığı veya ürün yelpazesinin geniş olması forumda özel bir başlık altında olması bence ticari etik açısından uygun değildir. Aynı ürünü ben yapsam üstelik şemasınıda , yazılımınıda versem kimse benden almaz. Bu forum böyle bir uygulamaya geçerse firmalara eşit mesafede (adilane) yaklaşmıyor düşüncesine gireceğim ki bu doğrudur. Aylık olan (veya 2 ayda bir olan) login zamanımı seneliğe çıkarma kararı alacağım. Bazı arkadaşlar "Özgürlüğün" tanımını yada "Etik kuralların" anlamını çözememişlerdir ve bu aslında üzücü bir durumdur. Google sizden arama başına paramı istedi ? Zaten bir çok sayfa google ve/veya diğer (baidu,bing,yandex,yahoo vs) arama motorlarında cachelenmiş durumda. Siz linkleri tıklayarak istediğiniz veriye ulaşacağınızımı düşünüyorsunuz? (saniyede kaç link veya sublink okuyup tıklayabilirsiniz ?). Aksi arkadaşım bende "Koruk helva olsun ama sadece bende olsun" istiyorum mümkünmüdür?

Saygılar....

Sayın seagate etik olmayan durum nedir inanın anlayamadım. Markalara adilane yaklaşmadığımızı da nereden çıkardınız? PLC bölümüne bakarsanız bütün alt kategoriler marka marka ayrılmış durumda.

• Ladder Türk & Op Türk PLC - Program & Dökümanlar,
  • Omron PLC - Program & Dökümanlar,
  • Delta PLC - Program & Dökümanlar,
  • Siemens PLC - Program & Dökümanlar,
  • Fatek PLC - Program & Dökümanlar,
  • Panasonic (Nais) PLC - Program & Dökümanlar,
  • Allen Bradley (Rockwell) PLC - Program & Dökümanlar,
  • LG PLC - Program & Dökümanlar,
  • Vipa PLC - Program & Dökümanlar,
  • CodeSys Yazılım - Program & Dökümanlar,
  • Akıllı Röleler - Program & Dökümanlar,
  • Telemecanıque, Mitsubishi, Toshiba, Hitachi, Enda, Fuji, Mikrodev, Idec PLC - Program & Döküman

PLC'ler de elektrik ya da elektronik bölümü gibi genel geçer bir kullanım şekli yoktur. Her PLC markasının farklı bir programlama dili olduğu için zaten marka bazında ayırmaktan başka da çare yok.

Sayın seagate etik olmayan durum nedir inanın anlayamadım. Markalara adilane yaklaşmadığımızı da nereden çıkardınız? PLC bölümüne bakarsanız bütün alt kategoriler marka marka ayrılmış durumda.

• Ladder Türk & Op Türk PLC - Program & Dökümanlar,
  • Omron PLC - Program & Dökümanlar,
  • Delta PLC - Program & Dökümanlar,
  • Siemens PLC - Program & Dökümanlar,
  • Fatek PLC - Program & Dökümanlar,
  • Panasonic (Nais) PLC - Program & Dökümanlar,
  • Allen Bradley (Rockwell) PLC - Program & Dökümanlar,
  • LG PLC - Program & Dökümanlar,
  • Vipa PLC - Program & Dökümanlar,
  • CodeSys Yazılım - Program & Dökümanlar,
  • Akıllı Röleler - Program & Dökümanlar,
  • Telemecanıque, Mitsubishi, Toshiba, Hitachi, Enda, Fuji, Mikrodev, Idec PLC - Program & Döküman

PLC'ler de elektrik ya da elektronik bölümü gibi genel geçer bir kullanım şekli yoktur. Her PLC markasının farklı bir programlama dili olduğu için zaten marka bazında ayırmaktan başka da çare yok.

Etiğin tanımı :
Satılan parça ve kompenantların dökümanlarının tümü sizin tarafınızdan ekleniyorsa, mevcut tüm markaların fihristini çıkarıp bu platformda yayınlama zorunluluğunuz bulunmaktadır. (ki herkez kesesine amacına uygun ürünü seçip kullansın) Taraf olmak şu bu marka iyidir demekle olmaz. Diğer markaların fiyat/performans bilgileri yada özellikleri bir platformda yayınlanmıyorsa bu taraf olmanın başka bir yoludur.
Örneğin mevcut gündemin %98 i yabancı menşeli markaların diğerleri ise yerli üreticilerindir. Yabancı ülkelerin gümrük yasaları ve kendi üreticilerini koruyan yasalar var. Tüm global markaların satıcılarının hemen hemen tümünün bir yetkilisi bu foruma üyedir. Yeni başlık ve konular demek 12 puntadan billboarda geçmek gibi bir şey. Ürünü satan arkadaşlarının işi zaten size yardım etmek bunun için maaş alıyorlar. Nadirde olsa bazı özel durumlarda tabiki hızlı bir yardım almak için bu platformu kullanmaları gerekir.
Aksi arkadaşa yorumu için teşekkür ederim.

Baya konuşulmuş ya bu konu ve bence sn aksi haklı. PLC markaları artık kendilerine ait çok özel fonksiyonlar geliştiriyorlar ve bu fonksiyoları "Masum bir şekilde" öğrenmenin tek yolu grupları markalara göre yapmak . Ark niyet aramadan . Hedef ve amaçtan sapmadan "paylaşmak". diye düşünüyorum.

Bir diğer konu henüz toplantı yapılmadı mı? yapıldı ise çıkan karar nedir? karar olumlu ise neden hala göremedim :)

İyi çalışmalar dilerim ...

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri