Schneider Servo Sürücü Kullanımı Hakkında Yardım

egxx

Üye
Merhaba

LXM32CD18N4 servo sürücü ye bağlanıp basit bir uygulama yapmam gerek

öncelikle sormak istediğim bazı sorular var

ayar yapmak için araştırma yaparak somove programı ve bağlantı kablosu olarak TCSMCNAM3M002P kullanmak gerektiğini öğrendim

yapmam gereken uygulama motorun 2 sensör arasında veya belirli 2 mesafe boyunca gidip gelmesini sağlamak

bu konu hakkında

1- kullanmam gereken program doğrumudur (SoMove)

2- bağlantı kablosu doğrumudur (TCSMCNAM3M002P)

3- başka hiçbir program veya bilgi gerektirmeden sadece yukarıda belirttiğim programla bahsettiğim uygulamayı yapabilirmiyim

örnek uygulama veya dökümanı olan varsa ve paylaşırsa çok yardımcı olmuş olursunuz

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
servo sürücüye bağlanmak için TSXCUSB485 kullanıyorum.
sürücü parametrelerini girmek için de kullandığım SOMOVE lite...
2 sensör kullanacaksan sürücünün iki dijital girişiyle yapabilirsin.
parametreler,command table.lar var yani plc olmadan da direk sürücüyle motoru kontrol edebilrsin.
tek yapman gereken motorun ismini programda doğru girmen ve kullandığın motorun kataloğu yoksa library yüklemen.

cevabınız için çok teşekkür ediyorum daha önce kullanmadığım bir marka olduğu için yapısına biraz yabancıyım kabloyu temin etmeye çalışıyorum kablo geldiğinde deneme yapmaya başlayabilirim o zaman sistemi kurdum enerjide verdim ayarları kaldı bir tek

bilmem yada dikkat etmem gereken önemli bir nokta varsa ve belirtirseniz çok yardımcı olmuş işlemi mi hızlandırmış olursunuz

bilgilendirmeniz için tekrardan teşekkür ediyorum

servo sürücüye bağlanmak için TSXCUSB485 kullanıyorum.
sürücü parametrelerini girmek için de kullandığım SOMOVE lite...
2 sensör kullanacaksan sürücünün iki dijital girişiyle yapabilirsin.
parametreler,command table.lar var yani plc olmadan da direk sürücüyle motoru kontrol edebilrsin.
tek yapman gereken motorun ismini programda doğru girmen ve kullandığın motorun kataloğu yoksa library yüklemen.

bahsettiğim sürücüde motion sequence sekmesi gözükmüyor zannedersem benim sürücü desteklemiyor yada ben bulamadım command table dediğiniz nasıl kullanılıyor yada benim sürücüde varmı diye kontrol etmeniz mümkünmüdür eğer yoksa nasıl bir yol izlemem lazım öneride bulunabilirmisiniz

ben genelde AD kullanıyorum çünkü canbus,canmotion ile haberleşiyorum.
seninki cd serisi pulse,analog sürüyosun. bir sıkıntı yok
somove'da create dediğin zaman senin model çıkmıyor mu?
senin sürücü N4 ile bittiği için 3 fazlı bu arada yani yüksek hız sağlayabilirsin

Zannedersem işlem basit diye bu model alınmış yaklaşık 60 kg lık bir yükü çekeceği için ve stok durumuna göre bu güçte model alınmış somove da MD serisine create dediğim zaman motion sequence diye bir sekme çıkıyor bendeki CD serisine create dediğimde motion sequence sekmesi çıkmıyor. sürücünün inputlarını kullanarak Jog modunda istediğim işlemi yapsam olurmu sizce

cd serisini dediğim gibi pulse ,analog gibi işlemlerle sürebilirsin ya da somove.dan dediğin gibi yapılabilir.atıyorum DI1 i homing sensoru yaptın gibi.
bitler var bak . O bitlerle basit işlemler yapabilrsin.

sen CD serisine input vererek jog olarak çalıştırabilirsin ama MD serisi gibi sürücülerin data setleriyle istediğin gibi oynayabilrsin.

en kısa sürede inputları kullanarak jog modunda bir deneme yapıp sonuca göre hareket edeyim o zaman somove programını tam incelemeden konuşuyorum (bağlantı kablom henüz gelmedi) jog modunun çalışma hızını , torkunu vs ayarlayabiliyormuyuz dediğim gibi 60 kg lık bir yükü hareket ettirmem gerekiyor

jodmod.png

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri