Schneider altivar 312 bağlantı şeması ?

çıraközgür

Katılımcı Üye
Arkadaşlar Schneider altivar 312 modelinde sürücü aldım 220 giriş ve trifaz motor çıkışlarını yaptım, bağlantılarda eksik olduğu için doğal olarak çalışmadı. bir anahtar bağlayıp çevirdiğimde çalışması lazım, hangilerini bağlamam lazım ?

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    206.2 KB · Görüntüleme: 64
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu dökümandan bağlantı ve proğram için faydalanabilirsin.

Ekli dosyalar

• ATV312_Programming_Manual_TR.pdf
    2.9 MB · Görüntüleme: 86
24 + ıle l1 i köprülemiş anahtar yerıne, normalde acık (NO(NA) anahtar koyması daha iyiolur.
<Aurıca en ust termınal sırasına potansıyometre baglanmamış. Kılavuza göre potansıyomete baglayın.

sürücü ye. enerji verildikten sonra start verilecek. Startı önce verirsen nSt yazar ve çalışmaz, (parametreden Atr: on yapılırsa çalışır) Com AI1 +10 terminaline potansiyometre baglanacak. Potun orta ucu AI1 de olmali. Ters çalışırsa +10 ile Com yer değiştir. 2.2K dan 10K ya kadar herhangi potansiyometre olur. LSP ye minimum frekans girersen potansiyometre yokken minimum frekansta çalışır

Cevaplar için çok teşekkürler, kutudan Türkçe katalog çıkmamıştı, mesajlarınızı birleştirerek motorları çalıştırdım. Potansiyometre elinde kalmadığı için LSP ile sabit bir hız girdim (zaten sürekli değişmeyeceği için sıkıntı olmaz) . İki sıkıntım kaldı, birincisi enerji gelince direk çalışmasını istiyorum Atr yi bulamadım
İkincisi motor ile sürücü arasına trifaz anahtar koymam doğrumudur? Sürücüye zarar verir mi?

1. soru:FLT menüsünün içinde ATR var.
2. soru:Anahtar bağlaman zarar vermez.Lakin motor çalışıyorken anahtarı açman doğru olmaz.Ne amaç için kullanacağını yazarsan daha uygun bir cevap yazılır.

İki motor var bazen birini bazen birini çalıştırmak için

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri