Scada öğrenmek

mustafa

Üye
merhaba arkadaşlar Scada hakkında hiç denecek adar az bilgim var ama çok merak ediyorum nasıl öğreneceğimi ne şekilde öğrenmeye başlayacağımı hangi kaynaklarda bilgi edinebileceğimi bilmiyorum tecrübesi olan arkadaşlardan tavsiyeler ve bilgiler bekliyorum teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
ÖĞRENMEK İSTEDİĞİNİZ HERHANGİ BİR SCADA PROGRAMI VAR MI?

bildiğim bi scada proğramı yok hangisini kolay öğrenebilirim veya hangisi kullanışlı olur.

OPC olarak KepserverEx'i
Scada olarak Cimplicity'yi öneririm.

WinCC görmüştüm staj yaparken, o da olabilir belki.

Reliance üzerinde tanımam basit ve kullanışlı...1 günlük eğitimle kolayca proje yapabilirsiniz.

Valla bende piyasada öğrenme aşamasındayım..

İşyerindeki ustam Önce PLC yi öğren sonra Scada öğrenirsin dedi.

Artık vardır bir bildiği.. bende su an PLC ve kumanda devreleri mantığına falan ağırlık verdim.

WinTr Scada yı şiddetle öneriyorum. Yazılım Firması TÜRK kullanımı çok kolay.
1-2 örnekten sonra scada bumuymuş dersin :) Scada - Otomasyon - Plc

Indusoft Web Studio v6.1 senin için bi alternatif olabilir , demo olarak kullanabiliyorsun bir sure.

Valla bende piyasada öğrenme aşamasındayım..

İşyerindeki ustam Önce PLC yi öğren sonra Scada öğrenirsin dedi.

Artık vardır bir bildiği.. bende su an PLC ve kumanda devreleri mantığına falan ağırlık verdim.

ustanız dogru soylemıs.. once plc nın yapısıı haberlesme protokollerını .. adres yapılarını ogrenmelisinki sonra scada ile birleştirebilesin..

yoksa nasıl yazacaksın scadaya .. bit mi word doubleword mu adresin

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri