SAYICI DEVRESİ TAVSİYE.....

kst3734

Üye
Merhabalar değerli arkadaşlar. Sizlerden sayıcı devresi ile ilgili tavsiye istiyorum. Bir yıl boyunca bir yere girip çıkan arabaları sayacak bir devre veya sistem tasarlamak istiyorum. Nasıl bir yol izleyerek gerekli sistemi kurabilirim. Yani algılama işlemini nasıl yapabilirim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
pır dedektörleri ile veya yeraltına döşenen manyetik loop dedetktörleri ile veya kamera görüntüsü işleyerek veya pnömatik hortumlu dedekör ile yapabilirsiniz.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Acaba biraz daha açık şekilde anlatabilirmisiniz zahmet olmazsa.

PIR dedektör hareketi algılar. Yolun kenarına koyarsanız size kontak bilgisi verir.
Manyetik loop dedektörleri trafikte asfaltın 5 cm altına yerleştirilen bobinlerdir. üzerine araç gelince kontak bilgisi verir. metale hassastır.
kamera görüntüsü işleyerek plaka okuyan sistemler piyasada var. güvenlik amacıyla bir çok sitede ve yollardaki doppler radarlı hız ölçüm sistemlerinde kullanılıyor.
pnömatik hortum içi boş hava dolu bir hortumdur. aracın tekeri hortuma basınca oluşan hava basıncı değişikliği ile kontak bilgisi verir.
R0hoHsggEZNc8qFwrTFY8yVINGBkkrMGeqPh8e5XS0aukk4-W6.jpg

iki sıra döşenmesinin sebebi yön bilgisi elde etmek içindir.
Ve hız bilgisi elde etmek içindir.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ediyorum size zahmet oldu. Yüreğine sağlık hocam çok sağolun.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri