samsung LCD ekran televizyon ses var görüntü yok??

ensar_y

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Televizyonu dün açtım 10 sn sonra görüntü gitti, ama sesi var. Sabahta aynısını yapmış ama sonra çalışmış ben akşam eve gidince açtım görüntüsü gitti sesi devam ediyordu, sıkıntının ne olduğunu anlayamadım. Samsung televizyon, anlayan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi ?

Şimdiden teşekkürler...

Merhaba Arkadaşlar,

Televizyonu dün açtım 10 sn sonra görüntü gitti, ama sesi var. Sabahta aynısını yapmış ama sonra çalışmış ben akşam eve gidince açtım görüntüsü gitti sesi devam ediyordu, sıkıntının ne olduğunu anlayamadım. Samsung televizyon, anlayan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi ?

Şimdiden teşekkürler...
Muhtemelen cihazınızın panel arka aydınlatma ledlerinde veya ledlerin voltajını üreten led driwer devresinde arıza vardır.Arızanın giderilmesi için bu konuda yeterli bilgi ve deneyim gerektirir.Dışarıdan ayarlar ile yapılacak bir işlem değildir. Yeterli deneyimiz yok ise servisinden yardım istemeniz gerekir.Kolay gelsin.

Forumlardan anladigim kadariyla ledler gidik dediginiz gibi (testini karanlıkta Fener tutarak denedim hafif bir görüntü var buda ledlerin arızalanması demekmiş) kendim elektronik sektorundeyim. Kendim halledemezmiyim ?

Forumlardan anladigim kadariyla ledler gidik dediginiz gibi (testini karanlıkta Fener tutarak denedim hafif bir görüntü var buda ledlerin arızalanması demekmiş) kendim elektronik sektorundeyim. Kendim halledemezmiyim ?
Ses var görüntü yok veya arka aydınlatma yok gibi kelimelerle forumda arat.

Kardesim biraz destek cikarmisin kendim haledebilcegim bir sey mi elektronik sektorundeyim ?

Sen sor biz söyliyelim de !
Nereden bilicez ledlerin çalışma gerilimlerini (senin televizyonunda)?
Televizyon sağlamken kim açar içini "ya bu kompenantların nominal ve çalışma değerleri bir ölçeyim" der ?
O değerleri bilen servistekilerdir, sana söylerler mi o da başka bir muamma !

Serviste veya tamircide kaca patlar tamiri peki ?

o zaman Arçelik al o vertical bundig olunca değişim yapıyor...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri