sahte alarm ışığı

merhaba istanbuldaysan karaköy veya Kadıköy elektronikçilerdede olabılır bir flaşör led al ledın artı ucuna 470 ohm drenç tak 12 volta bağla başka elemana gerek yok daha sönük yanmasını ıstersen 1k drenç bağla sahte alarm olarak bukadar yeterlı malzeme

araçta kontak kapandığında otomatık devreye gırmesı için araçta akim çeken bir alicinin örnek röle nın artı gırışınden bır uç çıkartıp ledın eksı ucu yapmak röle araç stop edınce enerjısı kesilecek bobin uzerınden röleyı çalıştırmayacak güçte olacağı için led bence sorun olmaz

merhaba istanbuldaysan karaköy veya Kadıköy elektronikçilerdede olabılır bir flaşör led al ledın artı ucuna 470 ohm drenç tak 12 volta bağla başka elemana gerek yok daha sönük yanmasını ıstersen 1k drenç bağla sahte alarm olarak bukadar yeterlı malzeme

araçta kontak kapandığında otomatık devreye gırmesı için araçta akim çeken bir alicinin örnek röle nın artı gırışınden bır uç çıkartıp ledın eksı ucu yapmak röle araç stop edınce enerjısı kesilecek bobin uzerınden röleyı çalıştırmayacak güçte olacağı için led bence sorun olmaz
Süleyman Ustam arkadaş sürekli çalışmasını değil yalnız kontak kapalıyken çalışmasını istiyor, ben de anahtarsız olmaz düşüncesindeydim sonradan tr durum(önceki mesaj) aklıma geldi :)

merhaba aslında olurda bizim için konu biraz yabancı oto elektrıkçısı konuyu çok rahat çozer

Süleyman Ustam arkadaş sürekli çalışmasını değil yalnız kontak kapalıyken çalışmasını istiyor, ben de anahtarsız olmaz düşüncesindeydim sonradan tr durum(önceki mesaj) aklıma geldi :)

Direkt Kontağa tak en kolayı bu

Direkt kontağa takılacakta kontak sistemi çok karışık. Ehil olmayan biri ordaki kabloları karıştırıp araçta yangın çıkmasına bile yol açabilir. Bu yüzden basit bir röle tavsiyesinde bulunmuştum. Üyemiz röle ile uğraşmak istemiyor. Bu konumda yapılacak şey şu.

1- O zaman direksiyonun alt korumasını söküp kontak kısmına ulaşacak ve kontak kapanınca voltaj veren uç ( varsa ) tesbit edip oraya bağlayacak. Güzelce izole edilecek.

2- Yine en baştan beri tavsiye ettiğimiz durumu uygulayacak. Herhangi bir canlı uca ( kontak çıkışı ) röle bağlayıp kontak kapandığında rölenin ters kontağından çalıştıracak.

Ben geçenlerde iş için kullandığım X marka araca araç takip cihazı taktırdım. Dediğim gibi konsolu söktüler. o kadar çok kablo varki aklım karıştı. Tabi yeni nesil araba bir çok sistem çalışıyor. Eski sistem olsa daha basit sakin kafa ile uğraşılsa çözülebilir ama marka model araç yaşı bu karmaşayı değiştiriyor.

bence son nokta bu. kolay gelsin iyi çaışmalar.

çok sağolun teşekkürler ilgilendiğiniz için

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri