Saat sigortası değişimi

barisn

Üye
Merhabalar, Sokaktaki elektrik panomdaki sigorta arızalandı.Sigortayı değiştireceğim ancak pano kapakları tedaş mühürlü. Tam olarak ne yapmalıyım? Tedaş presedürü hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Mührü söküp tedaşa tekrar yeni mühür için mi başvurmalıyım? Teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
evet değiştirdikten sonra dilekçeyle başvurup çıkan mühürlerle birlikte tedaşa başvurun

Benim bildiğim önce 186 arayıp kayıt oluşturmalısın. Sonra sigortayı değiştir. TEDAŞ yetkilileri gelip mührü takarlar. Kayıt oluşturmadan mührü sökmeyin.

Tedaşı aradım. Dediğiniz gibi isim abone bilgilerini aldılar. Tedaş onaylı elektrikçiden bahsediyor. sadece 25 A sigorta değişimi için, Böyle bir durum var mı?

Tedaşı aradım. Dediğiniz gibi isim abone bilgilerini aldılar. Tedaş onaylı elektrikçiden bahsediyor. sadece 25 A sigorta değişimi için, Böyle bir durum var mı?
Ben öğretmenim bundan önce benim de kayıt oluşturma işim oldu. Ama TEDAŞ onaylı elektrikçiyi hiç duymadım. Yeni bir mevzu mu acaba?

bilen bilmeyen herkes sigorta değişimi yapmasın diye herhalde böyle bir önlem alıyor kendince. Sorumluluk almamak için yapılan bir hadise. Bence takabilen takar sonrasında onlar gelip tekrar mühürünü takır. onu ne ilgilendirir benim hangi sigortayı değiştirdiğim. Gelsin mühürünü taksın gitsin!

Merhaba, yardımlarınız için teşekkür ederim. Mühürü söküp sigortayı değiştirdim. Öncesinde ve sonrasında fotolarını da aldım. Yarın dilekçe ile başvuracağım. Açıkçası tedaş bu. Sağları solları belli olmuyor. Umarım bir sorun çıkarmazlar. Yarın dilekçe ile başvuracağım.

Ben öğretmenim bundan önce benim de kayıt oluşturma işim oldu. Ama TEDAŞ onaylı elektrikçiyi hiç duymadım. Yeni bir mevzu mu acaba?
kayıt dışı çalışmayı önlemek için tüm işyeri sahibi olan elektrikçiler tedaşa kayıt yaparlar. tedaşa kaydı olmayan elektrikçi tesisat muayenesi yaptıramaz. kural böyle ama tabiiki her kural çiğnenmek içindir kuralı buradada geçerli. işi yapıp muayeneyyide ücret karşılığı tedaşa kayıtlı bir elektrikçiye yaptırmak uygulanan bir sistem olduğu için kayıtlı olup olmamak farketmiyor tabiiki slm

kayıt dışı çalışmayı önlemek için tüm işyeri sahibi olan elektrikçiler tedaşa kayıt yaparlar. tedaşa kaydı olmayan elektrikçi tesisat muayenesi yaptıramaz. kural böyle ama tabiiki her kural çiğnenmek içindir kuralı buradada geçerli. işi yapıp muayeneyyide ücret karşılığı tedaşa kayıtlı bir elektrikçiye yaptırmak uygulanan bir sistem olduğu için kayıtlı olup olmamak farketmiyor tabiiki slm
Tedaş ozaman bireysel olarak bir sigorta değişiminde kayıtlı elektrikçi kuralı aramıyordur umarım, açıkçası şimdi sigortayı değiştirmesemiydim diye düşündüm. Gerçi bu durum muayneye girer mi bilmiyorum. Tedirgin oldum şimdi

Şimdi ben TEDAŞ'a kayıt oluşturduktan sonra sigortayı değiştirsem ne gibi cezai sorunla karşılarım?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri