saat devresi lazım (12 çıkıştan oluşan ve saat başı sırayla çıkışlara enerji vermesini istiyorum

bir projem var ışıklı bir saat yapmak istiyorum iki farklı devre istiyorum bunun için ama imkanı varmıdır bilmiyorum ben kendi kafamda tasarladığımı kendi terimlerimce anlatmaya çalışayım

1. devre
bu devrede 12 adet çıkış olsun istiyorum ve her saat başı sırayla her bir çıkışa 12 volt enerji vermesini istiyorum birini kesip diğerine vericek yani

2. devre
bu devredede 24 adet çıkış olsun istiyorum her 5 dk da bir sırayla her bir çıkışa 12 volt enerji vermesini istiyorum diğeriyle aynı mantık aslında zaman ve çıkış sayısı değişik sadece

ayrıca her iki devrede de manuel bir buton olmasını istiyorum çıkışlar arasında geçiş yapabilmek için yani saati ayarlaya bilmek için

ben anlatmaya çalıştım biraz umarım anlatabilmişimdir siz ne istediğimi kafanızda canlandıra biliyorsanız illa benim istediğim gibi değilde size göre daha basit ve aynı işlevi görecek bir devrede olabilir

yardımcı olabilecek birisi varmı dır acaba şimdiden teşekkürler
******@****.***

Moderatör tarafında düzenlendi:

merhaba
ilgi ve alakanız için teşekkür ederim öncelikle

yalnız 12 tane rakam (alıcı) var

( şuan saatin 3 olduğunun farzedersek bir saat sonra 3. rakamı söndürüp 4. rakamı yakıcak bir saat sonra 4. rakamı söndürüp 5. rakamı yakıcak 6.7.8.9.10.11.12.1.2...... diye böyle böyle bir döngü sağlıyacak )

bunların arasında saat başı sıra ile enerjiyi kesip diğerine vermesi için devrede 12 çıkış olması gerekmezmi ?

zaman rolesi nasıl bir bağlantıya bu döngüyü saylayacak ?

Merhaba

Araştırma yapınız .
12 kanal röle .
https://tr.aliexpress.com/wholesale...160915100731&SearchText=arduino+röle+12+kanal

HTB1ZiIGJpXXXXcAXpXXq6xXFXXXX.jpg

https://tr.aliexpress.com/item/12-C..._3&btsid=be8c6b7a-e307-4a1e-84b0-efc0820827ec

Kolay Gelsin .

Son düzenleme:

evet aradığım aslında böyle bir kart ama bu kartta zaman ayarı yapma imkanımız varmıdır acaba
biraz araştırdım bu kartı ama ürün açıklamasına ulaşamadım
şimdi bu kartta 12 kanal var ama her saat başında tek bir kanala enerji geçişi sağlaması lazım sırayla
kanallar arasındaki geçiş sağlamak için çip mi programlamak gerekiyor peki ?

veya bunun devre şemasını çizebilecek birisi varmıdır acaba ?

teorik bilgim çok kısıtlı yardımcı olursanız sevinirim
kolay gelsin.

Anca bu kadar net cevap verilebilir bir soruya. Çok teşekkür ederim böyle bir devre hiç tahmin etmemiştim dehşet birşey bu gerçekten.

Bu sistemden nasil 12 cikis alacaksiniz? Yazilim bilginiz varmi?

devre kurmadan modüler bir şey yapacaksan plc yok ekonomik bir şey diyorsan arduino mega ve 3,5" tft dokunmatik ekran ve rtc modüllerini kullanarak pinlerden kalanları çıkış yaparsın.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri