S7 200 sorular ve çözümler

Merhabalar
Elimde S7-300 PLC mevcut eğitimim için 312 C serisini almıştım. Ancak İşletim sistemim Win 7 64 bit ve internetten Simatic manager 5.5 buldum ve 32 bitte çalışıyormuş sonradan fark ettim . Bu sorunu nasıl çözebilirim yani 64 bitte çalıştırmanın bir yolu yok mu?
Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sanal xp kurarak sorunu çözebilirsin sistemin 64 bit olsada sanal xp de 32 bit gibi çalışır

cnbrkdmrky

adlı üyenin mesajıdır başkalarıda faydalansın diye buraya koyuyorum

Siemens S7-200 Problem

Merhaba usta iyi akşamlar, ben elk. elektronik lise 4 öğrencisiyim.
Müsaitseniz bir sorum olacaktı.

Problem:
Elimizde 2 adet motor var. Start butonuna bastığımızda periyodik olarak 15 saniye 1.Motor çalışacak, 15 saniye çalıştıktan sonra duracak, 20 saniye 2.Motor çalışacak sonra o durduktan sonra tekrar 1.Motor devreye girecek aynı işlem stoba basasıya kadar devam edecek.

Bu devreyi yardımcı kontaktörle yapabilip bana resim olarak atabilir misiniz, rica etsem?

Teşekkürler.

ScreenHunter_002.jpg

10 karakter yazdım iste :)

ben buradan bakarak kurmuştum

iyi günler arkadaşlar, plc öğrenmeye yeni başladım. Önerebileceğiniz kaynak var mı temelden anlatan. S7-200 ile alakası yardımcı olursanız sevinirim.

s7 200 ile ilgili kaynak gerekmez buradaki her kes sana yardımcı olur zaten site su an daki en büyük kaynak tüm konular açıklamaları ile var sen başla takıldığın yerleri sor yardım ederiz

siemens sınamıc g110 ile programlamada takıldım yardımcı olabilcek var mı

Öncelikle selamün aleyküm plc hakkında az çok birşeyler biliyorum sorum şu ki plc içindeki röleler ne amaçla varlar?

pic içindeki röleler sanal röle gerçekte bir röle yok tabiki fiziksel olarak çıkış ve giriş yapabilirsin bit bayt word ve dubleword olarak kullanabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri