S7 200 sorular ve çözümler

Arkadaşlar soru çözüm videolarında görüntü berbat. Dİyagramın son halini printscreen yapıp ekleseniz çok ama çok iyi olur..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar soru çözüm videolarında görüntü berbat. Dİyagramın son halini printscreen yapıp ekleseniz çok ama çok iyi olur..

videolarda 720 seçenegini sec hd görüntüde bir sorun yok ama isterseniz foto olarakda atabilirim

3 nolu sorunun cevabı yanlıs değil mi?

ben hata göremedim isterseniz bir ara beraber inceliyelim sorunun

plc deki en büyük sorun sorunun tam olarak anlaşılmaması ile ilgilidir gözden kaçırmış da olabilirim

Özellikle 12. sorunun cevabını fotograf olarak atarmısınız? Benm bulundgum yerde youtube filtre dolayısyla engelli

Arkadaşlar bir sorum olacak ama işini bize yaptırıyor demenizi istemiyorum çünkü uğraştım bir noktada takıldım. Zaten direkt olarak yazmam gereken programı değil basitleştirip benzerinin soracağım. Umarım ilgilenirsiniz.

* 3 motorlu bir sistemde start butonuna basıldığında 1. motor çalışsın. 15 saniye çalıştıktan sonra dursun 2. motor çalışsın. 10 saniye çalıştıktan sonra dursun 20 saniye çalışıp durmak üzere 3. motor çalışmaya başlasın. Motorlardan herhangi biri çalışırken stop butonuna basıldığında çalışan motor dursun. Tekrar start vermek için 2 seçenek olsun :
- En baştan başlatmak
- Stop butonuna basıldığı anda çalışmakta olan motorun çalışma süresinin başlangıcına dönüp ordan çalışmaya devam etmek

Not : Yanlış anlaşılmamak için tekrar söylüyorum. Benim yapacağım program 11 adet otomatik vanayı kontrol edecek. En baştan başlatma seçeneğini yaptım ( Reset butonu ekleyerek TONR'yi sıfırladım ardından verilecek startta en baştan başladı ) sıkıntı yok. İkinci seçeneği yazarken kaldığı yerden TONR ile devam ettirebiliyorum ama çalışmakta olan motorun çalışma süresinin başına dönemiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim . . . Şimdiden ellerinize sağlık

Son düzenleme:
merhaba.elektronik bir sxemani test etmek icin bir proqram bolamiyorum yardim ede bilirmisiniz.tewekkurler

Arkadaşlar bir sorum olacak ama işini bize yaptırıyor demenizi istemiyorum çünkü uğraştım bir noktada takıldım. Zaten direkt olarak yazmam gereken programı değil basitleştirip benzerinin soracağım. Umarım ilgilenirsiniz.

* 3 motorlu bir sistemde start butonuna basıldığında 1. motor çalışsın. 15 saniye çalıştıktan sonra dursun 2. motor çalışsın. 10 saniye çalıştıktan sonra dursun 20 saniye çalışıp durmak üzere 3. motor çalışmaya başlasın. Motorlardan herhangi biri çalışırken stop butonuna basıldığında çalışan motor dursun. Tekrar start vermek için 2 seçenek olsun :
- En baştan başlatmak
- Stop butonuna basıldığı anda çalışmakta olan motorun çalışma süresinin başlangıcına dönüp ordan çalışmaya devam etmek

Not : Yanlış anlaşılmamak için tekrar söylüyorum. Benim yapacağım program 11 adet otomatik vanayı kontrol edecek. En baştan başlatma seçeneğini yaptım ( Reset butonu ekleyerek TONR'yi sıfırladım ardından verilecek startta en baştan başladı ) sıkıntı yok. İkinci seçeneği yazarken kaldığı yerden TONR ile devam ettirebiliyorum ama çalışmakta olan motorun çalışma süresinin başına dönemiyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim . . . Şimdiden ellerinize sağlık

1 2 sorum olacak oncelikle
2. motor çalışsın. 10 saniye çalıştıktan sonra dursun 20 saniye çalışıp durmak üzere anlamadım

atıra 3 motor çalışırken yani sıra ile 3. motor durdugunda sistem tekrar bastan devam edecekmi yoksa 3 motor çalıştı durdu program bittimi

1 2 sorum olacak oncelikle
2. motor çalışsın. 10 saniye çalıştıktan sonra dursun 20 saniye çalışıp durmak üzere anlamadım

atıra 3 motor çalışırken yani sıra ile 3. motor durdugunda sistem tekrar bastan devam edecekmi yoksa 3 motor çalıştı durdu program bittimi

starta basıldıktan sonra 1. motor 15 sn çalışıp duracak
1. motor durduktan sonra 2. motor çalışacak 20 saniye sonra duracak.
2. motor durduktan sonra 3. motor çalışacak 15 saniye sonra duracak ve program bitecek zaman rölelerinin içindeki değerler sıfırlanacak ... ancak her motor için ayrı zaman rölesi kullanmamız gerekiyor çünkü benm çözeceğim problemde 1 saat - 2 saat çalışıp durmalar mevcut.. 32768*100ms kurtarmıyor yani

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri